BM BPH: Wzrosty na WGPW

09.08.2013 08:51  Komentarze giełdowe
Pomimo kolejnej spadkowej sesji w Stanach Zjednoczonych warszawscy inwestorzy zachowali sporą dozę optymizmu. Samo otwarcie głównego indeksu w Warszawie wypadło co prawda tylko kilka punktów powyżej zamknięcia z poprzedniej sesji ale bardzo szybko jego wartość „eksplodowała” do góry i już po dziesięciu minutach notowań znalazła się powyżej poziomu 2 400 punktów.

Dobre nastroje udzieliły się szczególnie inwestorom kupującym Bank HANDLOWY (bardzo dobre wyniki) oraz KGHM (spore wzrosty cen miedzi). Po południu byki nadal dominowały na parkiecie co przełożyło się na kontynuację wzrostów na wszystkich warszawskich indeksach. O godzinie 14:30 opublikowana została liczba złożonych w poprzednim tygodniu wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Pomimo, iż odczyt był nieznacznie lepszy od oczekiwań to jednak obraz rynku, na którym dotąd dominowała strona popytowa uległ pogorszeniu. Ostatecznie warszawski indeks blue chip zakończył dzień na ponad jednoprocentowym plusie (2 406 pkt) z obrotami sięgającymi prawie 700 milionów złotych. Najmocniej z segmentu dużych spółek rosły notowania akcji Handlowego (+5,4%) oraz KGHM (+3,6%).

W czwartek kurs indeksu WIG pokonał czerwcowe maksima, a na wykresie pojawił się biały korpus poprzedzony cenową luką wzrostową, co wzmacnia wymowę świecy. Jednak obecność górnego cienia ma czynnik osłabiający nieco pozytywną wymowę sesji. Kurs indeksu dotarł do maksimów z lipca 2011 r. po których rozpoczęła się pamiętna, dynamiczna, sierpniowa fala spadkowa, która zniosła indeks do 36 000 pkt. A zatem wczorajsza ostrożność kupujących jest usprawiedliwiana. Pierwszym istotnym wsparciem, którego przebicie mogłoby znacznie pogorszyć obraz techniczny – są minima z środy znajdujące się na 47 708 pkt. Ich ewentualne przełamanie miałoby negatywną wymowę, ponieważ strona kupująca oddałaby właśnie pokonany czerwcowy szczyt. Oscylator RSI sygnalizuje jeszcze pewien potencjał zwyżki indeksu w ramach fali trendu wzrostowego, co mogłoby doprowadzić do przebicia maksimów z lipca 2011 r. Bardzo dobrze prezentuje się ADX, który po wygenerowaniu średnioterminowego sygnału kupna, informuje o umacnianiu się tendencji wzrostowej.

HANDLOWY
- Bank Handlowy oczekuje, że w II połowie 2013 roku jego kwartalne koszty działania będą niższe niż 335 mln zł. Bank nie wyklucza dalszych sprzedaży portfeli wierzytelności, choć obecnie bezpośrednich planów nie ma.
- Bank Handlowy ocenia, że kolejne miesiące 2013 roku powinny przynieść ożywienie w gospodarce, dzięki czemu optymistycznie ocenia sytuację w końcówce roku.

ALIOR
Alior Bank ocenia, że liczba jego klientów do końca 2013 roku może przekroczyć 2 mln.

KĘTY

Grupa Kęty spodziewa się dobrego II półrocza, chce utrzymać lub wzmocnić pozycję na słabnącym rynku krajowym, a perspektywy widzi w eksporcie. Kęty opublikują weryfikację strategii najwcześniej wraz z raportem za III kw., a najpóźniej w styczniu lub lutym.

NEUCA

- Neuca podpisała przedwstępną umowę kupna ACP Pharma za blisko 432 mln zł. Następnie BRL Center Polska, firma kontrolowana przez Pentę Investments, ma odkupić od Neuki część detaliczną ACP Pharma (apteki i punkty apteczne) za 228,7 mln zł.
- Neuca, hurtowy dystrybutor farmaceutyków, zamierza w konsorcjum z funduszem Penta Investments przejąć aktywa holdingu Mediq znajdujące się w Polsce. W wyniku transakcji w skład grupy Neuca wejdzie ACP Pharma, hurtowy dystrybutorów leków. Natomiast ponad 250 aptek należących do sieci Mediq trafi do portfela Penta Investments.

NETIA
Netia spodziewa się, że na koniec 2013 roku będzie świadczyła 120 tys. usług telewizyjnych, barierę 200 tys. usług telewizyjnych spółka powinna pokonać pod koniec 2014 roku.

QUERCUS
Quercus TFI liczy na rekordowe wyniki finansowe w 2013 roku, które będą wynikać z wysokiego tempa przyrostu aktywów. W ciągu najbliższych tygodni spółka może podjąć decyzję o zamknięciu funduszu Quercus Agresywny.

ASSECO SEE
Asseco SEE chce w 2013 r. wypracować wyniki zbliżone do tych z 2012 r. Obecny backlog na 2013 r. w tzw. marży pierwszej ma wartość 54,1 mln euro i jest 2% wyższy r/r. Na przełomie III i IV kw. Asseco SEE może poinformować o niewielkiej akwizycji w Chorwacji.

ASSECOBS
Asseco Business Solutions zrezygnowało z zagranicznej akwizycji i do końca roku nie zrealizuje żadnego przejęcia. Brak projektów akwizycyjnych może spowodować, że cały zysk spółki za 2013 r. trafi na dywidendę. W ocenie przedstawicieli spółki powtórzenie w 2013 r. wyników z 2012 r. będzie sukcesem.

Radpol
Radpol widzi ożywienie koniunktury w II połowie 2013 r. Zakłada, że uda mu się zrealizować plan założony na ten rok i poprawi wyniki w stosunku do 2012 r. Pomoże mu w tym rozpoczęcie konsolidacji wyników przejętego w czerwcu Finpolu.

POLIMEX MOSTOSTAL

Polimex-Mostostal sprzedał spółce Weldon Zakład Zabezpieczeń Antykorozyjnych Oddział Dębica za 18,3 mln zł.

IDEON
Wierzyciele spółki zaakceptowali w czwartek propozycje firmy i przyjęli układ. Kwota wierzytelności objętych układem przekracza 160,3 mln zł.

... więcej informacji w załączniku

BM BPH

kk


Notowania ALIOR
Notowania ASSECOBS
Notowania AssecoSEE
Notowania HANDLOWY
Notowania IDEON
Notowania KETY
Notowania NETIA
Notowania NEUCA
Notowania POLIMEXMS
Notowania QUERCUS
Notowania Radpol
Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda