BM BPH: rynek akcji

10.04.2014 09:22  Komentarze giełdowe
Niejednoznaczna wtorkowa sesja na Wall Street oraz dwuprocentowy spadek na japońskim parkiecie mimo wszystko nie pozbawiły warszawskich inwestorów pewnej dawki optymizmu. W konsekwencji wczorajsze otwarcie na indeksie warszawskich blue chip wypadło siedmiopunktowym na plusie (2 472 pkt) i w miarę konsekwentnie strona popytowa utrzymywała inicjatywę w swoich rękach.

Kolejny dzień bardzo dobrze radziły sobie walory KGHM, których notowania rosły nawet znacznie powyżej czterech procent. Natomiast najsłabiej zachowywały się akcje JSW, które straciły znacznie powyżej trzech procent. Po południu zgodnie z oczekiwaniami Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła poziomu stóp procentowych, co oczywiście nie zmieniło relatywnie spokojnej atmosfery na warszawskim parkiecie.

Niestety późnym popołudniem doszło do pogorszenia nastrojów na naszym rynku i notowania akcji „zaświeciły” na czerwono pomimo stosunkowo dobrego otwarcia na parkiecie za Oceanem. Ostatecznie indeks WIG20 zakończył sesję na niewielkim czteropunktowym minusie (2 461 pkt) z obrotami przekraczającymi wyraźnie poziom jednego miliarda złotych. Dzisiejsze nastroje na GPW mogą rozpocząć się pozytywnie ze względu na to, że wczoraj rynki w USA zakończyły dzień na plusach, a dziś w tym samym kierunku podążył rynek w Chinach (mimo negatywnego wydźwięku dzisiejszych danych z tej gospodarki).

Technika

Wczorajsza sesja na warszawskim parkiecie wkomponowuje się w scenariusz konsolidacji kursu, jaki trwa od około 6 dni. Na wykresie indeksu WIG pojawiła się niewielka czarna świeca, która nie zmienia obrazu rynku. Kluczowe bariery, z których kurs powinien wyjść aby rynek się zdynamizował, to poziomy 52 045 pkt lub 53 026 pkt. Jak długo kurs indeksu WIG będzie się poruszał w tym przedziale, tak długo żadna ze stron rynkowych nie zyska przewagi.

Marazm w dalszym ciągu potęgowany jest we wskazaniach ADX, który spada do poziomu 15. Podobnie zachowuje się RSI, który w ostatnim czasie przestał wskazywać możliwy kierunek. Utrzymywanie się konsolidacji kursu jest jednak oznaką siły rynku, co premiuje stronę popytową i w perspektywie zapowiada dalszą zwyżkę kursu. /tk/

KGHM
KGHM obniża swoje założenia dotyczące produkcji miedzi z chilijskiego złoża Sierra Gorda do 50 tys. ton z ok. 70 tys. ton w 2014 r. - poinformował w Santiago prezes spółki, H. Wirth.

PKN ORLEN
PKN Orlen proponuje połączenie państwowych czeskich firm Mero i Cepro z Ceską Rafinerską z grupy Orlenu - podały "Hospodarske Noviny", powołując się na nieoficjalne informacje osób związanych ze sprawą.

BUDIMEX
Oferta konsorcjum Budimeksu i Heilit+Woerner za 576,26 mln zł brutto okazała się najtańsza w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S5 na odcinku Korzeńsko (bez węzła) do węzła Widawa Wrocław, zadanie 1. Budżet zamawiającego to 854,1 mln zł brutto - podała GDDKiA.

INTERCARS
Spółka opublikowała wyniki miesięcznej sprzedaży w marcu.
BM BPH Skonsolidowane przychody wyniosły w marcu 320,3 mln zł (+30,2% r/r). W całym 1Q przychody grupy wyniosły 850,9 mln zł (+26,3% r/r), co stanowi najlepszy 1Q w historii dystrybutora części motoryzacyjnych. /tc/

Robyg
Robyg szacuje, że w I kwartale 2014 r. mógł przekazać nabywcom podobną liczbę lokali jak w I kwartale 2013 r., kiedy odebrali oni 428 mieszkań. Z wypowiedzi przedstawicieli spółki wynika, że potencjał przekazań na cały 2014 r. jest wyższy niż przed rokiem, kiedy spółka rozpoznała w wynikach 1 178 lokali. Począwszy od 2015 r. grupa liczy na ustabilizowanie sprzedaży na poziomie ok. 2,5 tys. lokali rocznie.

ASSECO CENTRAL EUROPE
Akcjonariusze Asseco Central Europe zdecydowali o wypłacie z zysku za 2013 rok 0,37 euro dywidendy na akcję.
BM BPH 0,37 EUR daje ~1,54 zł na akcję, zapewniając yield brutto=7,7%. W 2013 r. spółka wypłaciła 1,93 zł dywidendy na akcję, co dało stopę dywidendy na poziomie 8,7%. /tc/

JW. CONSTRUCTION
Nadzwyczajne walne zgromadzenie JW Construction zgodziło się na emisję do 40 554 960 akcji serii C z prawem poboru.

PKP CARGO
Zarząd PKP Cargo podpisał porozumienie z centralami związkowymi kończące, trwający od połowy 2013 roku, spór zbiorowy w spółce. Związki zawodowe przystały na propozycję podwyżek w wysokości 100 zł od sierpnia 2014 roku dla prawie 22 tys. pracowników, wobec 450 zł postulowanych w ramach sporu zbiorowego. Dodatkowo część pracowników otrzymać ma jednorazowo premie w wysokości 225 zł.

Unibep
Unibep z zysku za 2013 r. może wypłacić dywidendę na podobnym poziomie jak za 2012 r., kiedy wypłata wyniosła 0,12 zł na akcję - poinformował prezes spółki J. Mikołuszko.
BM BPH Taki poziom implikowałby yield brutto=1,5% /tc/

Wojas
Zarząd Wojasa będzie rozważał rekomendowanie akcjonariuszom spółki wypłatę dywidendy w wysokości 0,1 zł–0,15 zł na akcję z zysku netto osiągniętego w 2013 r.
BM BPH Rekomendacja implikuje stopę wypłaty dywidendy między 13% a 20% i yield brutto w przedziale 1,2% - 1,8%. Przed rokiem, z zysku za 2012 rok spółka nie wypłacała dywidendy. /tc/

Radpol
Zarząd spółki rekomenduje przeznaczenie na dywidendę kwoty 7,2 mln zł, tj. 0,28 zł na jedną akcję.
BM BPH Rekomendacja zarządu implikuje yield brutto=2,3%. Przed rokiem spółka wypłaciła 0,20 zł dywidendy na akcę (2,1% yieldu) a w 2012 r. 0,43 zł (5,4% yieldu). /tc/

B3SYSYTEM
Spółka składywęgla.pl, która niebawem trafi na giełdę w wyniku przejęcia B3Systemu, w tym roku ma mieć 600 mln zł obrotów i 45–50 mln zł EBITDA. W 2015 r. zapowiada około 20 mln zł dywidendy. /Parkiet/

RYNEK PIERWOTNY
CDRL, właściciel marki odzieży dziecięcej Coccodrillo, złożył do KNF prospekt emisyjny związany z planowaną ofertą publiczną akcji.

... więcej informacji w załączniku

BM BPH

kk

Notowania AssecoSEE
Notowania B3System
Notowania BUDIMEX
Notowania INTERCARS
Notowania JWCONSTR
Notowania KGHM
Notowania PKNORLEN
Notowania PKPCARGO
Notowania Radpol
Notowania Robyg
Notowania Unibep
Notowania WIG20
Notowania Wojas
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda