Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna

07.12.2018 08:39  Komentarze giełdowe
Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna
Po zaskakująco silnej sesji na warszawskim parkiecie w środę, w dniu wczorajszym pozostało jedynie wspomnienie. W obliczu wzmożonej podaży na rynkach bazowych kupujący skapitulowali, a WIG20 znalazł się ostatecznie poniżej kluczowego obecnie wsparcia na poziomie 2300 pkt. Jednym z głównych powodów wpływających na pogorszenie się nastrojów wśród inwestorów była informacja o aresztowaniu CFO Huwawei Meng Wanzhou, która jednocześnie jest córką założyciela spółki.

Do aresztowania doszło w Kanadzie pod zarzutem łamania sankcji nałożonych na Iran. Zatrzymanie spotkało się z stanowczym żądaniem chińskich przedstawicieli uwolnienia Wanzhou, którą czeka ekstradycja do USA, co zdecydowanie utrudni negocjacje na linii Waszyngton – Pekin w sprawie polityki handlowej, która obecnie pozostaje dla inwestorów jedną z najważniejszych kwestii. Biorąc pod uwagę nakładające się obawy inwestorów w kontekście odwracania się krzywej
dochodowości w Stanach Zjednoczonych, poziom wzrostu gospodarczego w przyszłym roku, czy politykę monetarną Fed, każdy dodatkowy element ryzyka znacząco pogarsza pozycję kupujących.

Nagromadzenie się negatywnych czynników w czwartek doprowadziło więc do znaczącej przeceny nie tylko na GPW, lecz przede wszystkim na rynkach bazowych. DAX30 spadł do poziomów z grudnia 2016 roku, a CAC40 osiągnął minima z lutego 2017 roku. Przy takim otoczeniu WIG20 zachowuje się relatywnie bardzo silnie, a stopa zwrotu w wysokości +0,14% w skali bieżącego tygodnia pozostaje tego potwierdzeniem.

Zdecydowaną zmianę nastrojów obserwowaliśmy natomiast podczas sesji amerykańskiej. S&P500 otworzył się z niespełna 2% luką spadkową, po czym w trakcie sesji odrobił prawie cały spadek, co doskonale obrazuje poziom zmienności obecny na rynkach w ostatnich tygodniach.
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

Zmiana sentymentu podczas sesji w Stanach Zjednoczonych, gdzie pomimo bardzo negatywnego otwarcia, w kolejnych godzinach kupujący przejęli kontrolę i ostatecznie indeksy zamknęły się nieznacznie poniżej poziomów z środy, przełożyła się na nastroje w Azji, gdzie ostatni dzień tygodnia zakończył się wzrostami na większości indeksów. W związku z tym, również podczas europejskiej sesji spodziewamy się odbicia i powrotu WIG20 powyżej poziomu 2300 pkt

Więcej informacji w załączniku

Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna 

Notowania DAX
Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda