Byki próbują kontratakować

16.04.2018 11:13  Komentarze giełdowe
Byki próbują kontratakować
Zapowiadane przez nas wiosenne odbicie, powoli się materializuje. Giełdowe indeksy, choć z pewną nieśmiałością, to jednak próbują poruszać się w kierunku północnym. Prawdopodobnie nawet sobotnie bombardowanie syryjskich instalacji wojskowych przez amerykańską koalicję nie będzie miało istotnego przełożenia na sytuację rynkową w bieżącym tygodniu ze względu na bardziej wizerunkowy charakter tych działań. Polskiemu rynkowi za to może pomóc zmiana perspektywy ratingu agencji S&P, która w piątek została podniesiona z neutralnej do pozytywnej.
 
Okres ostatnich tygodni obfitował w wiele wypowiedzi dotyczących stóp procentowych w naszym kraju. Ze strony RPP płynie cały czas jasny przekaz, że okres ultra niskich stóp może się wydłużyć znacznie bardziej niż wszyscy tego oczekiwali.
 
Miało to przełożenie na rentowność polskich obligacji skarbowych, która spadła do 3% w przypadku papierów 10-letnich...
 
 
… a także na obniżenie oczekiwań co do prognoz zysków naszych banków, co nie pozostało bez wpływu na notowania WIG-Banki…
 
 
… w końcu również na notowania spółek, które mogą być największymi beneficjentami ultra niskich stóp – poniżej kurs akcji Dom Development, który – wygląda na to – będzie próbował sforsować rekord hossy na poziomie ok. 90 zł.
 
 
Reasumując, zgodnie z naszymi przewidywaniami, byki nie będą się chciały tak łatwo poddać. Siła ich kontrataku pokaże czy szczyt hossy (w styczniu) jest już za nami, czy też być może sytuacja rozwinie się lepiej od naszych oczekiwań.

Sebastian Buczek
Prezes Zarządu Quercus TFI S.A.
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda