Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Komentarze giełdowe

Co nas dziwi?

20.03.2017 09:18  Komentarze giełdowe
Co nas dziwi?

Na poziomie 60.000 punktów. Co tu dużo mówić – jest lepiej niż się spodziewaliśmy. I to znacznie lepiej.Minęły zaledwie dwa i pół miesiące 2017 r., a WIG poszybował powyżej ważnego poziomu – 60.000 punktów. Hossa, na której potwierdzenie tak długo czekaliśmy, jest jak najbardziej w mocy. Wzrost WIG o blisko 17% od początku roku trudno nie uznać za wynik spektakularny. Tym bardziej na tle 5-6% zwyżek zanotowanych przez DAX i S&P500

Co dalej? Tak jak pisaliśmy już kilka tygodni temu – atak na 60.000 punktów wydawał nam się możliwy. Ale atak na rekord wszechczasów z 2007 r., czyli na 67.772 punkty, będzie na razie trudny. To kolejne ponad 10%, a od dołka z połowy 2016 r. aż 50%. Niemożliwe?

Wydaje się, że musiałyby nałożyć się na siebie różne pozytywne procesy. Jak choćby utrzymanie dobrej passy światowych rynków czy brak „genialnych” pomysłów polityków. Wtedy być może. Chyba, że jesteśmy w fazie bańki. Wtedy wszystko jest możliwe. Ale nie jest to nasz bazowy scenariusz. Raczej skłanialibyśmy się do scenariusza stopniowego wytracania impetu przez rynki.

Reasumując, znakomita passa GPW trwa. WIG znalazł się na poziomie 60.000 punktów. Co istotne, zrobił to nie na siłę, a z lekkością. Sporo spółek, szczególnie tych mniejszych, jest nadal atrakcyjnie wycenionych (wskaźnik P/E17 na poziomie 10). A to sugerowałoby, że byki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Ale czy wzrosty mogą być kontynuowane bez żadnych przystanków? Oto jest pytanie.

Sebastian Buczek
Prezes Zarządu Quercus TFI S.A.

 


Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda