Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

GPW w ogonie Europy

19.03.2018 08:51  Komentarze giełdowe
Miniony tydzień nie był udany dla warszawskiego parkietu – blue chipy straciły blisko 3%. Szczególnie słabo prezentuje się piątkowa sesja, kiedy to WIG20 był najsłabszym indeksem w Europie, po spadku o 1,6%. Pod kreską znalazły się też mniejsze podmioty – mWIG40 stracił 0,9%, a sWIG80 ok. 0,3%.

Lepiej wypadły większe europejskie rynki – DAX zyskał 0,4%, CAC40 ok. 0,3%. Lekką przewagę byków było też widać za oceanem; w Azji Nikkei stracił 0,9%. Na rynku walutowym mozolnie próbuje umocnić się USD – EUR/USD spadło poniżej 1,23x, a USD/PLN podniósł się niemal do 3,44x.

W kalendarium makro czekają nas odczyty wskaźnika dobrobytu wg BIEC, produkcji przemysłowej oraz cen
produkcji w Polsce. Z wydarzeń geopolitycznych warto też zwrócić uwagę na spotkanie G20. W środę czeka nas z kolei decyzja FOMC ws. stóp procentowych w USA oraz publikacja projekcji makro dla tamtejszej gospodarki.

Ostatnie sesje nie napawają optymizmem – WIG20 przełamał psychologiczny poziom 2300 pkt., a dodatkowo ustanowił nowe tegoroczne minima i obecnie znajduje się najniżej od czerwca’17. Poranne nastroje są słabe – kontrakty na DAX spadają o 0,4%, na czerwono świecą też futures na amerykańskie indeksy. W krótkiej perspektywie byki będą zapewne starały się obronić poziom wsparcia w okolicy 2260 pkt., natomiast jeśli go przełamiemy wydaje się, że najbliższym
przystankiem może być dopiero 2200 pkt.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Dom Maklerski BDM SA

Notowania DAX
Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda