Hamulec w postaci banków

09.03.2018 08:33  Komentarze giełdowe
Czwartek na GPW stał pod znakiem przeceny akcji banków (indeks WIG-Banki stracił blisko 4%). Gołębie wypowiedzi prezesa NBP na temat przyszłej ścieżki stóp procentowych w Polsce (pierwsze podwyżki nawet dopiero w 2020 roku), to słabe wiadomości dla akcjonariuszy banków, których wyniki wspierane są przez trend wzrostowy na stopach.

WIG20 w konsekwencji zakończył dzień 1,6% przeceną (finisz na 2322,1 pkt). Nastroje na innych rynkach były sporo lepsze. Wzrost na DAX sięgnął 0,9%, natomiast S&P500 zyskał 0,5% (głównie dzięki dobrej końcówce). Przecena na bankach pozwoliła idealnie zachować technicznych układ spadkowego klina na WIG20. Gdyby nie to, indeks już by się z niego wybijał, a sytuacja podaży byłaby o niebo trudniejsza.

Warto jednak pamiętać, że klin coraz bardziej się zawęża, więc zmienność powinna pozostać spora. Podaż ma otwartą drogą do przetestowania ostatnich dołków. Horyzonty byków zmieniłyby się dopiero przy wyjściu ponad poziomy wczorajszego otwarcia/środowego zamknięcia.

Rano nastroje na rynkach azjatyckich są umiarkowanie dobre. Nikkei225 zyskał 0,5% (BoJ nie zmienił poziomu stóp). Bez
większych zmian notowane są kontrakty na S&P500, minimalnie tracą futures na DAX. Z danych makro na pierwszy plan wysuwa się dziś miesięczny raport z rynku pracy w USA (14:30). Wyniki publikują dziś kolejne krajowe banki: ING BSK oraz Idea.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Dom Maklerski BDM SA

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda