Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Komentarze giełdowe

Komentarz Poranny 18 08 2017

18.08.2017 09:14  Komentarze giełdowe
Komentarz Poranny 18 08 2017 Po krótkim odbiciu w pierwszej połowie tygodnia, światowe giełdy zanotowały w czwartek korektę. Po publikacji minutek z ostatniego spotkania Fed, które zostały ocenione przez inwestorów jako „gołębie” z uwagi na odniesienia do wolniejszego od oczekiwań wzrostu inflacji, jednym ze słabszych sektorów były banki. 

Także minutki po posiedzeniu EBC nie nastrajały inwestorów pozytywnie – przedstawiciele Banku pozostają nadal ostrożni w ocenie panującej w Europie koniunktury. Na awersję do ryzyka wpłynął także wieczorny zamach terrorystyczny w Barcelonie.
 
Krajowy rynek akcji zachowywał się wyraźnie słabiej od rynków bazowych. WIG20 stracił prawie 1,2%, notując jedną z gorszych stóp zwrotu w Europie. Po publikacji lepszych od konsensusu wyników, wyraźnie w górę szedł Lotos (+3,4%), negatywnie wyróżniał się natomiast Play (-5,1%)
 
Zatrudnienie w polskim sektorze przedsiębiorstw w lipcu wzrosło o 4,5% r/r, o 0,2 pkt. proc. szybciej niż nasza prognoza i konsensus rynkowy. Niemniej jednak tempo wzrostu wynagrodzeń wyhamowało do 4,9% r/r. Choć oznacza to, ze presja na ceny wynikająca ze wzrostu płac pozostanie umiarkowana w kolejnych miesiącach, inflacja może być jednak
podbijana przez silny popyt konsumpcyjny.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda