Komentarz Poranny 20 12 2017

20.12.2017 09:18  Komentarze giełdowe
Komentarz Poranny 20 12 2017 Po silnych wzrostach na początku tygodnia, na wczorajszej sesji obserwowaliśmy realizację zysków na krajowym parkiecie. Indeks WIG20 stracił 0,41%, a wśród jego komponentów najlepiej zachowywały się spółki handlowe (CCC, LPP), natomiast najgorzej koncerny energetyczne i surowcowe. Pozytywnie wyróżnił się natomiast mWIG40, głównie za sprawą odbicia kursu CD RED.

Listopadowe dane o aktywności gospodarczej w Polsce potwierdzają szybkie tempo wzrostu PKB w ostatnim kwartale br. Produkcja przemysłowa w kraju wzrosła w ubiegłym miesiącu o ponad 9% r/r, produkcja budowlano-montażowa o prawie 20% r/r, a sprzedaż detaliczna o ponad 10% r/r.

Z kolei efekty bazy na cenach paliw oraz mocniejszy kurs złotego obniżyły tempo inflacji producentów (PPI) do 1,8% r/r z 3,0% r/r w październiku. W kolejnych miesiącach oczekujemy kontynuacji trendu rosnącej szybko aktywności
gospodarczej; spodziewamy się również ponownego przyspieszenia wzrostu cen, odzwierciedlającegom.in. rosnące koszty pracy.
 
Również na rynkach bazowych wtorek stał pod znakiem korekty. Inwestorzy „sprzedawali fakty” po informacji o przegłosowaniu przez Izbę Reprezentantów wspólnej (uzgodnionej z Senatem) wersji reformy prawa podatkowego. W tej sytuacji nie pomogły nawet lepsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Na powyższe informacje silniej zareagował rynek długu, gdzie obserwowaliśmy mocny wzrost rentowności obligacji skarbowych,zarówno w USA, jak i w Europie.
 
Więcej informacji w załączniku
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda