Komentarz poranny 05.09.2018

05.09.2018 08:33  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 05.09.2018  POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

Wtorek stał pod znakiem odwrotu inwestorów od ryzykownych aktywów. Spadki na większości giełd wywołane były obawami inwestorów o rozwój sytuacji na froncie wojen handlowych – od środy Stany Zjednoczone mają kontynuować rozmowy z Kanadą, natomiast w czwartek kończy się okres konsultacji odnośnie kolejnej porcji taryf na towary o wartości 200 mld USD importowane z Chin, o nałożeniu których groził prezydent Trump.
 
We wtorek miało też miejsce pogorszenie sentymentu do walut rynków wschodzących, do którego prawdopodobnie przyczyniły się gorsze od oczekiwań dane o PKB w RPA za drugi kwartał 2018 roku, wskazujące, że kraj znalazł się w recesji. Umocnienie dolara spowodowało wiec odpływ kapitału z rynków wschodzących.

Do powyższego przyczyniły się także bardzo dobre dane: wskaźnik ISM dla przetwórstwa przemysłowego w
Stanach Zjednoczonych wzrósł w sierpniu do najwyższego od 14 lat poziomu 61.3 z 58.1 miesiąc wcześniej, wobec 57,6 pkt. wg konsensusu.
 
Na krajowym rynku obserwowaliśmy powrót WIG20 w rejonie 2 320 pkt. Uwaga inwestorów koncentrowała się jednak na segmencie średnich i mniejszych spółek, które są pod mocną presją podaży, która jest pokłosiem upadku GetBacku i w efekcie negatywnych informacji płynących z niektórych TFI.
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

W środę RPP podejmie decyzję o stopach procentowych. Powszechne oczekiwania wskazują, że stopa referencyjna pozostanie bez zmian, napoziomie 1.5%. Zgodnie z naszą obecną prognozą, podwyżki stóp procentowych nie będą miały miejsca przynajmniej do końca 2019 roku.
 
...Więcej informacji w załączniku
 
Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda