Komentarz poranny 07.02.2019

07.02.2019 09:13  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 07.02.2019 POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

Wczorajsza sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na neutralnych poziomach. Najlepiej radziły sobie średniej wielkości spółki, których indeks (mWIG40) zyskał 0,61%. Na szerokim rynku, mocno traciły w szczególności spółki gamingowe: CD Projekt zakończył dzień ze stratą na poziomie 4,75%, Playway 3,66%, a 11 bit studios 2,87%. Na drugim biegunie znajdowały się natomiast podmioty należące do branży chemicznej, które zachowywały się relatywnie lepiej w otoczeniu malejących cen gazu z którymi mamy do czynienia w ostatnim czasie. Walory Grupy Azoty zakończyły dzień zwyżką na poziomie 3,61%, a Zakładów Azotowych Puławy 3,04%.

Zobacz takżeCzy analitycy dobrze typują? Spółka dnia GRUPA AZOTY
 
Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła wczoraj, zgodnie z oczekiwaniami, stopy procentowe bez zmian. W komunikacie po posiedzeniu podkreślono, iż według aktualnych prognoz w najbliższych miesiącach roczne tempo wzrostu cen zwiększy się, jednak ze względu na niższy poziom cen ropy naftowej oraz zamrożenie cen energii elektrycznej skala będzie mniejsza niż oczekiwano w listopadowej projekcji inflacji. Prezes Glapiński potwierdził również wcześniejsze stanowisko odnośnie braku zamiaru dokonywania zmian stóp procentowych i polityki pieniężnej w najbliższej przyszłości.
 
Sesja w Stanach Zjednoczonych przebiegała (podobnie jak w Polsce) pod znakiem spadków producentów gier. Notowania Electronic Arts spadały o prawie 16% w handlu przed sesyjnym, z powodu niższych od oczekiwań prognoz przychodów w najbliższym roku obrachunkowym (4,9 mld dolarów vs. 5,2 mld dolarów konsensusu rynkowego). Sektor technologiczny wspierały notowania producentów układów scalonych. Akcje Skyworks Solutions (jeden z głównych dostawców Apple) rosły miejscami o prawie 12% po ogłoszeniu skupu akcji własnych o wartości 2 miliardów dolarów.
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI
 
Słabe dane z niemieckiego przemysłu, które napłynęły rano na rynek (produkcja przemysłowa spadła m/m o 0,4%, przy prognozie na poziomie +0,7%) powoduje spadki kontraktów terminowych na DAX. Powyższe może przełożyć się na słaby początek dzisiejszej sesji.

Zobacz także: Presja podaży na akcjach producentów gier komputerowych
 
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ma przylecieć dziś do Brukseli aby omówić z przedstawicielami Komisji Europejskiej kwestię Brexitu. W dniu wczorajszym, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk stwierdził, że wspólnota europejska nie przedstawi nowej oferty w sprawie Brexitu, jednak jej najważniejszym celem jest przeciwdziałanie wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur wspólnoty europejskiej bez umowy.
 
NOTOWANIA INDEKSÓW (OSTATNIE 12-MCY) 
 
 
 
Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #38   PODSUMOWANIE ROKU 2018 (DEWELOPERZY): Mateusz Mucha, DM Navigator
 

Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda