Komentarz poranny 09.08.2018

09.08.2018 08:47  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 09.08.2018 POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

WIG20 w dalszym ciągu konsoliduje się w zakresie 2 280 – 2 320 pkt. Tendencji tej nie zmieniła również wczorajsza sesja – pomimo wysokiego otwarcia spowodowanego mocnym rajdem akcji Pekao SA i Alior Banku, a także PZU, w efekcie informacji o odstąpieniu rozmów o fuzji pomiędzy Pekao a Aliorem, większość pozostałych walorów pozostała na minusie ciągnąc indeks w dół.

Tym razem nieco lepiej zachowywał się indeks mWIG40, za sprawą bardzo dobrych wyników podanych przez Kęty (+9,06%).
 
Globalny sentyment na giełdach był nieco gorszy niż w Warszawie. Większość indeksów zakończyła notowania na niewielkim minusie. Niekorzystnym dla inwestorów był spadek cen ropy po nałożeniu kolejnych sankcji na Rosję przez USA. Ponadto w dalszym ciągu niepewności dostarcza temat wojen handlowych – od wczoraj obowiązują odwetowe taryfy 25% nałożone przez Chiny na importowane dobra z USA o wartości 16 mld USD.
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

W trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy dane o inflacji z Chin, która okazała się być wyższa od rynkowego konsensusu. Władze chińskie poinformowały także o możliwości wprowadzenia kolejnego programu wsparcia dla lokalnych firm i technologii w odpowiedzi na nakładane na ten kraj cła.
 
Powyższe doniesienie przełożyły się na odbicie cen ropy i mocne zwyżki akcji w Chinach, w efekcie straty w trakcie sesji ograniczył japoński Nikkei, który początkowo mocno spadał po gorszych od prognoz danych o zamówieniach w przemyśle. 

Więcej informacji w załączniku

Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna

Notowania mWIG40
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda