Komentarz poranny 11.06.2019

11.06.2019 08:57  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 11.06.2019 POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

Początek tygodnia nie przyniósł większych zmian krajowych indeksów akcji. Nie oznaczało to jednak, iż mieliśmy do czynienia z nudną sesją. Uwaga inwestorów koncentrowała się na akcjach CD Projekt, po tym jak spółka zapowiedziała w trakcie weekendu premierę nowej gry Cyberpunk 2077 na 16 kwietnia 2020 r. Kurs CD Projekt ustanowił historyczne maksimum przy obrotach ok. 202 mln zł, co stanowiło prawie 1/3 obrotów na całym WIG20. Poza CD Projekt wyraźnie zyskiwały także notowania spółek paliwowych i KGHM.
 
Hamulcowymi były natomiast akcje PZU, LPP i Tauron. Zmienność była również duża na wybranych mniejszych spółkach – dwucyfrowe stopy zwrotu odnotowały m.in. Trakcja, Polimex Mostostal, ZM Henryk Kania albo Bloober.

Zobacz także: Komentarz poranny 10.06.2019
 
W poniedziałek główne indeksy na zachodnich giełdach wzrastały, choć z uwagi na święto Zielonych Świątek, część parkietów była zamknięta (m.in. Niemcy albo Węgry). Osiągnięte porozumienie pomiędzy USA a Meksykiem i zawieszenie terminu wprowadzenia ceł importowych zwiększyło apetyt na ryzyko na rynkach. Mimo, to kwestia konfliktu pomiędzy USA a Chinami pozostaje dalej w centrum uwagi rynków. Pod koniec czerwca na szczycie G20 ma dojść do spotkania pomiędzy prezydentem Trump’em a Xi Jinpingiem, podczas którego rynki liczą oczekują, że dojdzie do znaczącego postępu w rozmowach handlowych.
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

Z uwagi na brak istotniejszych danych makroekonomicznych, nie spodziewamy się gwałtowniejszych zmian na światowych parkietach. Indeksy mogą kontynuować stopniowe odrabianie majowych strat – paliwem do wzrostów mogą być oczekiwania na łagodną politykę banków centralnych oraz złagodzenie konfliktów handlowych przez Stany
Zjednoczone.
 
NOTOWANIA INDEKSÓW (OSTATNIE 12-MCY)

 
BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Na czym polega unikalność Kool2Play   Paweł Szczepanik przedstawia: SPÓŁKI ENERGETYCZNE DWIE WSKAZÓWKI | Analiza techniczna
 

Notowania GPW
Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda