Komentarz poranny 12.03.2019

12.03.2019 08:53  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 12.03.2019 POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

Początek tygodnia nie przyniósł większych zmian notowań na warszawskim parkiecie. Indeksy dużych, średnich, jak i małych spółek wahały się wokół poziomów piątkowego zamknięcia, tym samym wykazując relatywną słabość względem otoczenia.
 
Po pięciu spadkowych sesjach z rzędu, mocne odbicie zanotował wczoraj amerykański S&P500. Pomimo mocnych spadków Boeinga na początku sesji, po informacjach o katastrofie samolotu w Etiopii, pozytywnie wyróżniały się spółki technologiczne.
 
Wspierającymi dla inwestorów były także dane o sprzedaży detalicznej za styczeń, która wzrosła m/m o 0,2% przy oczekiwanych 0,0% przez konsensus. Umiarkowane wzrosty zanotowały także indeksy europejskie, tym razem pozytywnie wyróżnił się sektor bankowy na skutek doniesień o trwających konsultacjach ws. możliwej fuzji Deutsche Banku i
Commerzbanku.

 
Do wzrostów, po konsolidacji od początku miesiąca, powróciły notowania ropy naftowej. Był to skutek doniesień o obniżeniu dostaw surowca przez Arabię Saudyjską, a także dalszym spadkiem produkcji przez Wenezuelę ze względu na trwający w tym kraju kryzys.
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI
 
W centrum uwagi znajdzie się dzisiaj przede wszystkim Wielka Brytania i głosowanie w tamtejszym parlamencie w sprawie przyszłości brexitu. Brytyjscy parlamentarzyści zadecydują dzisiaj ostatecznie czy przyjmą oni wynegocjowane przez premier T. May porozumienie ws. wystąpienia kraju z UE (tzw. miękki brexit). W przypadku odrzucenia
tego projektu, jutro pod głosowanie zostanie poddana opcja twardego brexitu. Natomiast jeśli i ta zostanie odrzucona, w czwartek głosowany będzie wniosek o wydłużenie procesu negocjacyjnego.
 
Jeżeli chodzi o dane gospodarcze, to dziś zwracamy uwagę na publikację inflacji CPI z USA. Oczekuje się, że po spadku na przełomie 2018 i 2019 r. wskaźnik CPI ustabilizuje się w lutym nieco powyżej 1.5% w ujęciu r/r. Spadek dynamiki inflacji w USA w ostatnich miesiącach wynikał w głównym stopniu z niższych cen ropy naftowej. Relatywnie stabilna,
nieco powyżej 2.0%, utrzymuje się natomiast w Stanach Zjednoczonych inflacja bazowa. W lutym prawdopodobnie wyniosła ona 2.2% r/r.
 
NOTOWANIA INDEKSÓW (OSTATNIE 12-MCY) Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Z czego wynika sceptyczne nastawienie do blockchain   impact fintech'18: Tomasz Więckowski, Vivus Finance Sp. z o.o.
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda