Komentarz poranny 12.07.2019

12.07.2019 08:36  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 12.07.2019 POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

Podczas wczorajszej sesji rynki wyceniały środowe wystąpienie prezesa Fedu Jeroma Powella oraz informacje płynące z minutek FOMC. Oba te wydarzenia utwierdziły rynki w przekonaniu, że Fed rozpocznie proces luzowania polityki pieniężnej w lipcu.
 
Wczoraj opublikowano również protokół z czerwcowego posiedzenia EBC, który też sugeruje, że bank centralny będzie gotowy na dalsze luzowanie polityki monetarnej. Reakcja rynku na tą informację była niewielka, głownie ze względu na mniejsze możliwości luzowania polityki monetarnej przez EBC niż przez Fed. Chociaż obecnie to powyższy zwrot w polityce monetarnej banków centralnych stanowi główne paliwo do wzrostów na giełdach to należy mieć na uwadze, iż jest on w pełni uwzględniony już w cenach przez inwestorów. Oznacza to, iż tylko wydarzenia mogące zniekształcić oczekiwaną przez inwestorów ścieżkę polityki monetarnej, będą obecnie miały wpływ na notowania.

Jednym z takich wydarzeń był wczorajszy odczyt inflacji konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych, która zaskoczyła pozytywnie i wzrosła w skali miesiąca o 0,1% wobec oczekiwanego braku zmian, a inflacja bazowa wzrosła aż o 0,3% m/m wobec oczekiwanych 0,2%. Powyższe dane powinny ostatecznie wymazać ze świadomości inwestorów możliwość cięcia stóp przez Fed na najbliższym spotkaniu o 50 pb.
Na warszawskim parkiecie wczorajsza sesja przyniosła niewielkie wzrosty. WIG20 zyskał 0,18%, co nie wpływa na ogólną ocenę indeksu blue chipów, który po nieudanym ataku na poziom 2350 pkt. obecnie decyduje o kierunku dalszego trendu.
Wśród najsilniej rosnących spółek w dniu wczorajszym należy wyróżnić Lotos (+3,25%) oraz PGNiG (+3,2%). Z drugiej strony słabo radziło sobie PZU (-1,58%).
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI
 
Pozytywna sesja w Azji, rosnące w godzinach porannych notowania kontraktów terminowych na amerykański S&P 500, osłabiający się dolar oraz drożejąca ropa naftowa tworzą pozytywne otoczenie przed początkiem sesji w warszawie dla
kupujących. Powyższe powinno się przełożyć na pozytywne otwarcie i ponowny atak na okolicę 2350 pkt. Niemniej jednak ostatnia sesja w tygodniu prawdopodobnie nie pozwoli rozstrzygnąć ostatecznie, która ze stron znajduje się w przewadze w
kontekście notowań WIG20.
 
NOTOWANIA INDEKSÓW (OSTATNIE 12-MCY)
 

BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Bloober Team SA, Piotr Babieno - Prezes Zarządu, #315 ZE SPÓŁEK   Omnichannel przyszłością rynku finansowego
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda