Komentarz poranny 14.06.2019

14.06.2019 08:24  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 14.06.2019 POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

Po trzech dniach konsolidacji na WIG20, czwartkowa sesja przyniosła próbę przełamania kluczowego poziomu 2300 pkt., który stanowi obecnie newralgiczny opór. Początek notowań nie zapowiadał się szczególnie ciekawie w związku z spadkową sesją w Azji. Pierwsze godziny handlu nie należały jednak do żadnej ze stron i indeks blue chipów konsolidował blisko poziomów otwarcia.

Sytuacja uległa zmianie wraz z startem sesji w Stanach Zjednoczonych, co przyniosło wzrost aktywności i pomimo braku analogicznych sygnałów z pozostałych europejskich rynków, kupujący przejęli kontrolę i w trakcie sesji osiągnęli poziom 2310 pkt. W ostatniej godzinie sesji zabrakło jednakże sił do utrzymania indeksu na maksimach i ostatecznie doszło do zamknięcia WIG20 na poziomie 2300 pkt. Powyższe oznacza, iż obecnie ciężko uznać wczorajszą próbę wybicia kluczowego oporu za udaną. Do czasu aż nie dojdzie do zamknięcia wyraźnie powyżej wyznaczonego oporu, tak długo pozostaje on newralgicznym poziomem dla WIG20.

Zobacz także: Komentarz poranny 05.06.2019

W centrum uwagi inwestorów na wszystkich rynkach była wczoraj brytyjska polityka. W pierwszej turze wyborów następcy premier Theresy May zdecydowanym wygranym został Boris Johnson, który uzyskał 114 głosów. Informacja ta wzmocniła funta, kształtując kurs EURGBP na poziomie 0.89. Z kolei w Stanach Zjednoczonych, rynek analizował wypowiedź Donalda Trumpa na konferencji, w której zasugerował możliwość nałożenia sankcji na projekt Nord Stream 2 w celu jego zatrzymania. Notowania indeksów rynków bazowych wciąż pozostają bez jednoznacznego rozwiązania, konsolidując od kliku sesji. Jedną z głównych kwestii pozostaje obecnie siła amerykańskich kupujących i pytanie o kontynuację trendu wzrostowego i osiągnięcie nowych maksimów na indeksie S&P 500, co dałoby sygnał inwestorom na pozostałych rynkach, wspierając również i warszawski parkiet.

OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

Po wczorajszej próbie pokonania poziomu 2300 pkt. na indeksie WIG20, dzisiejsza sesja jawi się jako kluczowa z technicznego punktu widzenia. Mieszana sesja w Azji jak i notowania kontraktów terminowych na DAX i S&P 500, które są bliskie wczorajszych poziomów, nie wskazują na przewagę żadnej ze stron na otwarciu, co może skłonić inwestorów do obserwowania danych z Polski o inflacji oraz z Stanów Zjednoczonych o produkcji przemysłowej. NOTOWANIA INDEKSÓW (OSTATNIE 12-MCY) 

BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna 


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Paweł Szczepanik przedstawia: ZARZĄDZANIE KAPITAŁEM W STRATEGIACH BEZ STOP LOSS | Analiza techniczna   Rynek kredytów mieszkaniowych Okiem ANALITYKA #39, Bartosz Turek (15.02.2019)
 

Notowania mWIG40
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda