Komentarz poranny 17.01.2019

17.01.2019 08:20  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 17.01.2019 POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

Wczorajsza sesja przebiegała w otoczeniu komentarzy oraz analizy prawdopodobieństwa dalszych scenariuszy na linii Wielka Brytania-UE. Chociaż premier May przegrała głosowanie miażdżącą liczbą głosów, rynki bazowe pozytywnie zareagowały, licząc na nieco korzystniejsze rozwiązanie w aspekcie Brexit. Zgodnie z przyjętą procedurą Theresa May będzie musiała przedstawić plany dotyczące dalszych działań do poniedziałku, 21 stycznia.

Tym samym wczorajsza sesja zakończyła się wzrostami na większości rynków, poza giełdą w Londynie, gdzie
indeks FTSE100 stracił 0,50%.
 
Na tle rynków bazowych krajowy parkiet charakteryzował się relatywną siłą – WIG20 zakończył dzień 0,84% wzrostem, a przewaga strony popytowej w drugiej części sesji przełożyło się na osiągnięcie lokalnych szczytów. Najbliższym oporem
dla blue chips pozostaje poziom 2400 pkt. Bardzo dobrze zachowały się również segment spółek o średniej kapitalizacji – mWIG40 wzrósł o blisko 1,30% - pokonanie poziomu 4100 pkt. w kolejnych dniach będzie potwierdzeniem zmiany
średnioterminowego trendu.
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

Po wtorkowym głosowaniu w brytyjskiej Izbie Gmin w sprawie Brexit, wczorajszy dzień nie przyniósł nowych, klarownych scenariuszy, mimo istotnych wydarzeń. Po pierwsze przedstawiciele UE potwierdzili brak możliwości zmian w zapisach umowy dotyczących mechanizmu granicy irlandzkiej. Po drugie, wczoraj wieczorem odbyło się głosowanie nad wotum nieufności dla rządu premier May, które zakończyło się utrzymaniem władzy przez obecną premier. W związku z powyższym oczekujemy dalszej konsolidacji rynków akcji, a inwestorzy będą wypatrywać informacji o dalszych krokach możliwych do podjęcia przez Wielką Brytanię, co powinno przełożyć się na podwyższona zmienność na rynkach.
 
Poprawę nastrojów podczas w początkowej fazie dzisiejszej sesji, wprowadzić może udane zakończenie handlu w USA, gdzie indeks S&P500 zyskał 0,22%. Chociaż nadal trwa tzw. government shutdown, stronę popytową wspiera startujący sezonwyników za 4Q2018 roku – dotychczasowe publikacje wyników największych bankówokazały się nieco lepsze od rynkowego konsensusu, w szczególności w przypadku Bank of America, czy Goldman Sachs. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda