Komentarz poranny 17.10.2018

17.10.2018 08:18  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 17.10.2018 POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

We wtorek większość światowych indeksów akcji kontynuowało odbicie po silnym tąpnięciu odnotowanym pod koniec ubiegłego tygodnia. WIG 20 zakończył notowania na ponad 2% plusie powracając ponad istotny poziom oporu (wcześniejsze wsparcie) na 2 200 pkt. Liderem wzrostu był CD Projekt, który był jedną z mocniej przecenionych akcji wśród blue chipów od początku miesiąca.
 
Wtorkowe dane o sytuacji na rynku pracy GUS pokazały zgodny z naszymi oczekiwaniami brak przyspieszenia dynamiki wynagrodzeń i spowolnienie dynamiki zatrudnienia we wrześniu. Wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw
wzrosły o 6.7% r/r (6.8% r/r miesiąc wcześniej), a zatrudnienie wzrosło o 3.2% r/r (3.4% r/r miesiąc wcześniej). W kierunku niższej dynamiki wynagrodzeń działały efekty kalendarzowe, ale potwierdzają one również ogólne zatrzymanie
narastania presji płacowej.

Dane o zatrudnieniu są spójne z opublikowanymi wcześniej wstępnymi danymi o stopie bezrobocia, która we wrześniu nie
zanotowała sezonowego spadku. Ponadto, NBP podał, że inflacja bazowa we wrześniu spadła z 0.9 do 0.8% r/r, podczas gdy konsensus i nasz szacunek wskazywały, że pozostała ona na niezmienionym poziomie.
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI
W środę GUS opublikuje wrześniowe dane o produkcji przemysłowej i wskaźniku PPI. Prognozujemy, że dynamika produkcji przemysłowej obniżyła się z 5.0 do 4.7% r/r. Konsensus wskazuje na silniejszy spadek. W świetle wrześniowych danych o wskaźniku PMI widzimy ryzyko w dół dla naszej prognozy.
 
Dla rynków akcji istotne będzie zachowanie się indeksów w obszarze przebitych w ostatnich dniach wsparć. DAX po poniedziałkowych i wtorkowych wzrostach powrócił do poziomu 11 800 pkt. Przebicie tej bariery dałoby sygnał do kontynuacji zwyżek. Zatrzymanie się DAXa na tym poziomie byłoby z kolei negatywnym sygnałem z punktu widzenia analizy technicznej i wskazywałoby na powrót podaży na rynki.
 
Więcej informacji w załączniku

Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna
 

Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda