Komentarz poranny 20.06.2018

20.06.2018 08:38  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 20.06.2018 WCZORAJSZA SESJA W SKRÓCIE

Kolejny dzień i kolejna porcja spadków na GPW. Wtorkowa sesja od początku dnia nie piastowała do miana takiej, z których moglibyśmy być zadowoleni. Najpierw otwarcie z istotną luką, a następnie brak praktycznie jakichkolwiek impulsów wzrostowych Podobnie słabe nastroje dotyczyły zarówno dużych jak i małych spółek, które solidarnie traciły.

Jedynym zielonym indeksem był mWIG40, a to za sprawą dobrego zachowania dwóch spółek z sektora bankowego – ING (+4,62%) oraz Millennium (+0,92%).
 
Zgodnie z danymi opublikowanymi we wtorek przez GUS, dynamika produkcji przemysłowej w Polsce spowolniła w maju do 5.4% r/r z 9.3% r/r miesiąc wcześniej, mniej niż oczekiwaliśmy i niż wskazywał konsensus (3.6% r/r). Wzrost produkcji był szeroki i dotyczył 91% działów przemysłu.
 
Ponadto, po wyrównaniu sezonowym dynamika produkcji przemysłowej była wyższa niż miesiąc wcześniej (7.4% r/r wobec 5.9% r/r), a miesięczne tempo wzrostu produkcji przemysłowej było najwyższe od sierpnia ubiegłego roku i wyniosło 1.9% r/r. Tym samym, dane wskazują na utrzymywanie się solidnej dynamiki aktywności gospodarczej w drugim kwartale.

Tempo wzrostu produkcji budowlano-montażowej wzrosło natomiast nieznacznie, z 19.7 do 20.8% r/r, pomimo niekorzystnej różnicy w liczbie dni roboczych. Inflacja PPI wyrosła w maju znacząco, do 2.8% r/r z 1.0% r/r w kwietniu (po rewizji w dół z 1.1% r/r), nieznacznie poniżej naszej prognozy i powyżej konsensusu (2.7% r/r). Na wzrost inflacji PPI złożyły się przede wszystkim wzrost cen ropy i osłabienie kursu złotego.
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI
 
W obecnej chwili realizowany jest scenariusz kontynuacji trendu spadkowego. Kolejnym ważnym miejscem z punktu widzenia sprzedających jest wsparcie na poziomie 2000 pkt. Wydaje si, iż ruch w te rejony jest jedynie kwestią czasu.
 
Więcej informacji w załączniku

Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda