Komentarz poranny 24.04.2019

24.04.2019 08:33  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 24.04.2019 POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

Wtorkowa (pierwsza w tym tygodniu) sesja na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych przebiegła w atmosferze niskich obrotów na szerokim rynku w wysokości ok. 439 ml zł. Pozytywnie dzień zakończyły tym razem spółki o największej kapitalizacji. WIG20 zyskał podczas wczorajszej sesji ponad 0,20 proc., przy ujemnych zamknięciach indeksów małych i średnich spółek, które straciły odpowiednio 0,33 proc. i 0,49 proc. Wśród ogółu spółek najmocniej traciły min. walory Ursus S.A. (-10,73 proc.), po tym jak spółka poinformowała w piątek, że jej strata netto w 2018 r. wyniosła ponad 104 mln zł.
 
W Stanach Zjednoczonych dwa główne indeksy giełdowe, tj. S&P500 oraz technologiczny Nasdaq zbliżają się do swoich historycznych rekordów. Po wczorajszych zwyżkach, oba indeksy muszą zyskać odpowiednio 7 i 12 punktów aby wyrównać rekordowe poziomy ustanowione w 2018 roku. Same notowania kontraktów terminowych na Nasdaq znajdowały się wczoraj na historycznych szczytach, co pokazuje euforyczne nastroje uczestników rynku. 

Zobacz także: Komentarz poranny 23.04.2019

Ogólny powrót apetytu na ryzyko wśród globalnych inwestorów faworyzuje również inwestycje w podmioty z tego typu branż. Twitter zyskał wczoraj prawie 16 proc. po tym jak poinformował opinię publiczną o lepszych niż oczekiwano kwartalnych przychodach i liczbie aktywnych użytkowników serwisu. Z kolei ETF z ekspozycją na defensywny sektor podmiotów z branży konsumpcyjnej - Consumer Staples Select Sector SPDR Fund stracił ponad 0,30 proc.
 
Na rynku surowcowym uwaga inwestorów była wczoraj zwrócona głównie w kierunku ropy naftowej. Notowania gatunku Brent kierują się w stronę ważnego oporu na poziomie 75 dolarów za baryłkę, natomiast ceny amerykańskiej odmiany WTI kontynuowały wzrosty z poniedziałku, kiedy to notowania surowca rozpoczęły się od luki wzrostowej przebijając poziom 65 dolarów za baryłkę. Za wzrosty cen surowca w bieżącym tygodniu odpowiada w szczególności informacja o decyzji administracji Stanów Zjednoczonych w sprawie wprowadzenia bezwzględnego zakazu importu irańskiej ropy, który ma zacząć obowiązywać od 2 maja bieżącego roku.
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI
 
Pomimo wczorajszych, mocnych wzrostów na giełdach w Stanach Zjednoczonych, główne rynki azjatyckie zakończyły notowania na negatywnych poziomach, co powinno wpłynąć na lekko negatywne otwarcie sesji na warszawskim parkiecie. W dniu dzisiejszym poznamy min. dane dotyczące stopy bezrobocia w Polsce za marzec (prognoza na poziomie: 5,9 proc) oraz odczyt indeksu instytutu Ifo badający nastrój wśród niemieckich przedsiębiorców.

NOTOWANIA INDEKSÓW (OSTATNIE 12-MCY) 
 
 
BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
#BIZNESwDRODZE, odcinek 4, Bartosz Kazimierczuk, Tower Investments SA   BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: III. 2019
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda