Komentarz poranny 24.06.2019

24.06.2019 08:36  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 24.06.2019 POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

Piątek przyniósł umiarkowane spadki indeksów na rynkach bazowych, co można określić jako tzw. sprzedawanie faktów. W poprzednich dniach notowania rosły w oczekiwaniu na gołębie przesłanie amerykańskiej Rezerwy Federalnej, co ostatecznie stało się w środę wieczorem. Tym samym dalsza część tygodnia przyniosła umiarkowaną przewagę podaży, czyli częściową realizację zysków.

Indeksy w Europie Zachodniej kończyły piątkowy handel z kilkunastoprocentowymi spadkami. Podobnie przebiegała sesja za oceanem, gdzie S&P500 stracił 0,23% mimo iż w pierwszych godzinach handlu notowania zwyżkowały. Co ciekawe w skali intraday amerykański indeks odnotował historycznie najwyższy poziom 2964,15 pkt.
 
Pozytywnie na nastroje przekładał się również kalendarz makroekonomiczny, w którym wstępne czerwcowe dane PMI przemysłu pozytywnie zaskoczyły rynkowy konsensus. Między innymi odczyty dla Niemiec, jak i Francji okazały się wyższe od prognoz, niemniej już dla całej strefy euro wskaźnik wypadł minimalnie słabiej od oczekiwań (47,8 vs 48,0 pkt.).

Zobacz także: Wtorek po serii odczytów
 
O ile piątkowe zachowanie głównego warszawskiego wpisywało się w zachowanie rynków bazowych, o tyle nastroje na Książęcej kształtowały dodatkowe czynniki. W przypadku WGI20 piątkowa sesja była pierwszą, kiedy inwestorzy mogli
dyskontować najnowsze doniesienia z Fed i EBC i jednocześnie przypadała w trakcie długiego weekendu. Z uwagi na powyższe przez większą część dnia notowania zwyżkowały, natomiast zdecydowana przewaga podaży nastąpiła w ostatniej
godzinie handlu, co można przypisać rozliczeniu czerwcowej serii kontraktów.
 
Przełożyło się to na ponadstandardowe obroty na poziomie blisko 1,7 mld PLN oraz ostateczny spadek indeksu na poziomie 0,49%.

OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI
 
Nadchodzący tydzień będzie dość intensywny, przy czym na wokandę powrócą kwestie geopolityczne. Poza napiętą sytuacją na linii USA-Iran, inwestorzy z niepewnością będą wyczekiwać weekendowego szczytu G20, podczas którego ma
dojść do spotkania prezydentów USA i Chin. Wydaje się zatem, że inwestorzy są zmuszeniu do przesunięcia początku wakacji o co najmniej tydzień, co może sugerować utrzymanie podwyższonej zmienności.

NOTOWANIA INDEKSÓW (OSTATNIE 12-MCY) 

BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Albert "Longterm" Rokicki, #112 PYTANIA DO LONGTERMA (22.02.2019)   impact fintech'18: Tomasz Więckowski, Vivus Finance Sp. z o.o.
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda