Komentarz poranny 25.07.2019

25.07.2019 08:26  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 25.07.2019 POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

Wczorajsza sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się w neutralnych nastrojach. Pomimo negatywnego otwarcia, indeks WIG zakończył dzień na poziomie +0,04%. Najlepiej zachowywały się tym razem walory średnich spółek wśród których najwięcej zyskały akcje: Stalprodukt (+3,19%), Asseco Poland (+2,12%) i Famur (+2,10%). Na polskim rynku nadal widoczna jest niska aktywność inwestorów, obroty w dniu wczorajszym wyniosły niecałe 674 mln zł.
 
Środowa publikacja wstępnych lipcowych danych PMI m.in. dla Niemiec i strefy euro wyraźnie rozczarowała, zwiększając oczekiwania rynków na szybsze luzowanie polityki pieniężnej EBC. PMI dla przemysłu w Niemczech wyniósł 43.1 pkt. wobec spodziewanych 45.1 pkt. sugerując spadek aktywności i kurczenie się sektora przemysłowego największej gospodarki strefy euro. Był to najsłabszy wynik od prawie 7 lat. Natomiast w strefie euro PMI w przemyślę wyniósł 46.4 pkt wobec 47.6 pkt. PMI dla usług zarówno w Niemczech jak i strefie euro był zgodny z oczekiwaniami i dalej utrzymuje się powyżej poziomu 50 pkt. Negatywne dane z niemieckiej gospodarki nie przeszkodziły jednakże tamtejszym indeksom we
wzrostach – DAX zakończył dzień na prawie 0,3% plusie. Rentowność 10-letnich niemieckich obligacji spadała, kształtując się pod koniec dnia w okolicach -0.39%, co wydaje się być pokłosiem oczekiwań na luzowanie polityki pieniężnej przez EBC.
W Stanach Zjednoczonych kontynuowano wzrosty – indeks S&P500 wyznaczył, nowe historyczne szczyty osiągając chwilami prawie 3020 punktów. Powyższe zachowanie wspiera min. sezon wynikowy – prawie 80% spółek, które opublikowały już wyniki przebiło oczekiwania analityków jeśli chodzi o zyski.
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

Uwaga wszystkich inwestorów będzie dziś zwrócona w kierunku kończącego się posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego i ewentualnego ogłoszenia decyzji odnośnie obniżki stóp procentowych lub nowego programu luzowania ilościowego. Konferencja prasowa zaplanowana jest na godzinę 14:30, do tego czasu nie przewidujemy większej zmienności na rynkach.
 
NOTOWANIA INDEKSÓW (OSTATNIE 12-MCY) 


BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Albert "Longterm" Rokicki, #110 PYTANIA DO LONGTERMA (25.01.2019)   Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna
 

Notowania DAX
Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda