Komentarz poranny 26.03.2019

26.03.2019 08:32  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 26.03.2019 POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

Poniedziałkowa sesja na zachodnich giełdach przebiegała pod znakiem niedużych zmian. W centrum uwagi rynków pozostają dane makroekonomiczne z głównych światowych gospodarek. W piątek mocno rozczarowały wskaźniki PMI z gospodarki strefy euro, w szczególności zaś gospodarki Niemiec. Ten pesymizm w poniedziałek ograniczyła jednak nieco publikacja indeksu IFO. Wskaźnik nastrojów w niemieckiej gospodarce zanotował w marcu wzrost do 99.6 pkt z 98.7 pkt w lutym (oczekiwano w marcu 98.5 pkt), a za zwyżkę indeksu odpowiedzialna była w największym stopniu poprawa nastrojów w sektorze usługowym.
 
Analogiczne zachowanie, jak na rynkach bazowych, obserwowaliśmy na warszawskim parkiecie. Indeks WIG20, przez większą część sesji, znajdował się lekko pod kreską, broniąc bliskie wsparcie na poziomie 2 300 pkt. Jest to istotne z punktu widzenia analizy technicznej, ponieważ ewentualne przebicie opisanego wsparcia dałoby sygnał do kontynuacji korekty w kierunku 2 200 – 2 250 pkt. W gronie blue chipów pozytywnie wyróżniały się, postrzegane jako bardziej defensywne, akcje telekomów oraz Pekao SA.

Zobacz także: Ciągle w fazie wyczekiwania
 
Spadki kontynuował natomiast sektor paliwowy oraz energetyka. Znacznie gorzej wyglądała sesja w przypadku średnich spółek. MWIG40 stracił ponad 1,7% na skutek wyprzedaży Kruka, Eurocash, Enei, Asseco oraz Millennium. Tym samym notowania indeksu znalazły się na granicy linii trendu wzrostowego obserwowanego od połowy listopada ubiegłego roku.
 
Indeksy na Wall Street zakończyły poniedziałkowe notowania minimalnymi zmianami, jednak pozostają pod kreską. Inwestorzy cały czas obawiają się o tempo wzrostu gospodarczego, nie tylko z powodu słabych wyników PMI, ale także wypłaszczajacej się krzywej rentowności obligacji skarbowych Stanów Zjednoczonych, co historycznie o ok. 1-
1,5 roku wyprzedzało recesję i spadki na giełdach. Powyższe widać również w mocnym spadku rentowności obligacji skarbowych. Amerykańskie Treasuries są na poziomie najniższym od końca 2017 r., natomiast niemieckie 10-letnie Bundy ponownie notują ujemne rentowności, analogicznie jak w połowie 2016 r.

Zobacz także:
 Piątkowy pogrom byków
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

Z uwagi na brak istotniejszych danych makro w trakcie europejskiej sesji, spodziewamy się niewielkiej zmienności, przy czym zwracamy uwagę na odbicie azjatyckich indeksów co może poprawiać nastroje na początku notowań. Po południu inwestorzy poznają dane z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz indeks zaufania konsumentów – Conference
Board.

NOTOWANIA INDEKSÓW (OSTATNIE 12-MCY) 
 

Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
#BIZNESwDRODZE, odcinek 4, Bartosz Kazimierczuk, Tower Investments SA   Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 10: Konrad Okła (15.03.2019)
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda