Komentarz poranny 29.04.2019

29.04.2019 08:40  Komentarze giełdowe
Komentarz poranny 29.04.2019 POPRZEDNIA SESJA W SKRÓCIE

Przy niewielkiej zmienności w trakcie sesji, ostatnia godzina handlu i pozytywne otwarcie notowań na Wall Street pozwoliły na wypracowanie solidnych zysków przez indeks WIG20 oraz mWIG40. Wśród blue chipów pozytywnie wyróżnił się sektor bankowy z PZU oraz Cyfrowym Polsatem. Średnie spółki korzystały ze wzrostów Grupy Azoty oraz Kruka, które podały dobre wyniki za 1Q’19. Z drugiej strony 7,0% stracił Wawel, którego rezultaty w I kwartale były wyraźnie poniżej oczekiwań. Bez większych zmian przebiegała sesja dla najmniejszych spółek, które zakończyły tydzień minimalnie pod kreską.
 
Piątkowa sesja na zachodnich giełdach również przebiegała pod znakiem niedużych zmian. Na bazowych rynkach długu zniżki notowały rentowności. Dochodowości 10- letnich obligacji USA spadły w okolicę 2.50%. Rentowności 10- letnich obligacji Niemiec zeszły do minus 0.02%.
 
W centrum uwagi były w piątek przede wszystkim dane nt. PKB USA w I kw. Ze wstępnego wyliczenia wynika, że PKB wzrósł o 3.2% w ujęciu zanualizowanym kdk. Konsensus zakładał wzrost o 2.3% w ujęciu zanualizowanym kdk. Struktura danych robi już jednak mniejsze wrażenie - tak dobry wynik był w dużym stopniu zasługą wzrostu zapasów i
eksportu. Niższe od oczekiwań było wskazanie bazowego deflatora PCE, który wyniósł w I kw. w ujęciu zanualizowanym kdk 1.3%, wobec prognoz 1.4%. Deflator PCE to preferowana przez amerykańską Rezerwę Federalną miara inflacji – niższy odczyt wspiera tezę o braku podwyżek stóp procentowych w USA w bieżącym roku.
 
Na dane o PKB USA umiarkowanym wzrostem zareagował kurs EURUSD, który przekroczył w piątek 1.115. Dane z USA mogą kształtować notowania EURUSD również w poniedziałek. W szczególności warto zwrócić uwagę na publikację miesięcznego indeksu PCE. Konsensus rynkowy zakłada, że wyniósł on w marcu 1.7%.
 
OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

Z uwagi na skrócony tydzień handlu na warszawskim parkiecie, nie spodziewamy się zmiany panującego obecnie trendu bocznego. Ponadto w poniedziałek zmienności na światowych rynkach nie będzie sprzyjać mała liczba publikowanych danych makro.

NOTOWANIA INDEKSÓW (OSTATNIE 12-MCY) 


BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Vantage Development SA Okiem ANALITYKA #42, Wojciech Bartosik   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #42
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda