Korekta noworocznych wzrostów

10.01.2018 08:39  Komentarze giełdowe
Druga sesja tego tygodnia przyniosła schłodzenie nastrojów. WIG20 stracił -0,8%, co postawiło go w najgorszym świetle wśród głównych indeksów warszawskiego parkietu. Nie ma się co dziwić skoro był on przodownikiem wzrostów od początku roku. Wśród komponentów największego indeksu najmocniej spadł Tauron i PKNOrlen.

Oba walory straciły ponad -3 %. Na drugim biegunie znalazło się Asseco Poland (+2,5%). We wtorek giełdzie nie pomagał silny dolar, który odrobił połowę spadków z przełomu roku. W średnioterminowej perspektywie byków czeka solidne wyzwanie. WIG20 dotarł do silnej strefy oporu, która od sierpnia stanowi barierę przed kontynuacją ruchu
wzrostowego.

Z technicznego punktu widzenia możliwe jest cofnięcie do okolic 2480- 2500 punktów przed kolejną próbą ataku na zeszłoroczne szczyty. Nie bez znaczenia jak zawsze pozostaje sytuacja na innych światowych rynkach. Ewentualna korekta w USA, czy na indeksach europejskich znacząco utrudni bykom to zadanie.

Na rynku surowcowym dużą uwagę inwestorów przykuwały notowania ropy naftowej. Baryłka ropy Crude wzrosła do poziomów niewidzianych od 3 lat. Styczeń zapowiada się, że będzie piątym wzrostowym miesiącem z rzędu na rynku czarnego złota.

Na dzisiejszej sesji poznamy także stopy procentowe w Polsce. Nie zakłada się ich zmiany, lecz ważniejszy będzie wydźwięk komunikatu RPP. Ewentualne sugestie w kierunku szybszego zacieśnienia polityki monetarnej mogą pomóc naszej walucie. 
 
Więcej informacji w załączniku

Dom Maklerski BDM SA

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda