Kulminacja sezonu wyników

14.11.2017 09:10  Komentarze giełdowe
Nowy tydzień nie rozpoczął się zbyt dobrze dla inwestorów na GPW. Straciły na wartości wszystkie główne indeksy. W najmniejszej skali zniżkował WIG20 (głównie dzięki przebudzeniu w dwóch ostatnich godzinach handlu), o 0,1%.

Kolejną świecę o czarnym korpusie ma za sobą sWIG80 (wczoraj -0,6%). O skali dystrybucji akcji na świadczy fakt, że na ostatnich dwadzieścia sesji indeks maluchów tylko pięć razy zamykał się wyżej niż otwierał. Na rynkach zagranicznych nastroje stopniowo poprawiały się od popołudnia. Co prawda DAX stracił 0,4%, ale już S&P500 finiszował na +0,1%. Dziś rano sytuacja na kontraktach jest nieco odwrotna.

Futures na niemiecki indeks lekko rosną, a na amerykański minimalnie tracą. Kulminacyjny punkt w tym tygodniu osiąga sezon publikacji wyników kwartalnych (na trwający jeszcze do końca listopada sezon na dużym rynku, nałoży się finisz na NewConnect). Przy czym okresy wyników na głównym parkiecie są obecnie bardziej rozciągnięte w czasie niż to niegdyś bywało (obecne przepisy umożliwiają raportowanie za 3Q do końca listopada, więc tradycyjnie spore grono spółek będzie czekać do końca). Z danych makro mamy dziś odczyty PKB za 3Q’17 m.in. z Polski i strefy euro.

Przed południem zaplanowane są wystąpienia w zasadzie wszystkich szefów najważniejszych banków centralnych na świecie.

Więcej informacji w załączniku


Dom Maklerski BDM SA 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda