Liczymy na mocny grudzień

04.12.2017 08:34  Komentarze giełdowe
Wg naszych symulacji ok 53% podmiotów wchodzących w skład indeksu WIG (licząc w okresie od początku stycznia do 30.11.2017 r.) przyniosło dodatnią stopę zwrotu z uwzględnieniem wypłaconych dywidend. Jednak bardziej szczegółowa analiza wskazuje, że stopa zwrotu (łącznie z dywidendami) powyżej 25% była możliwa jedynie na 22% podmiotach wchodzących w skład WIG.
 
Jednocześnie dostrzegamy duże grono spółek, które przyniosły odczuwalne straty na inwestycji (niemal na 20% podmiotach z indeksu WIG strata na inwestycji przekraczała 25%).
 
Już w listopadowej edycji sygnalizowaliśmy, że naszym zdaniem faza przeceny na GPW jest zaawansowana. W grudniowej edycji raportu miesięcznego wskazaliśmy, że należy wykorzystać sytuację na warszawskim parkiecie i znacząco doważyć swoje portfele w akcje. Dlatego w ostatniej edycji raportu miesięcznego podnieśliśmy krótkoterminową ocenę perspektyw rynku z neutralnej na POZYTYWNĄ.

Liczymy, że grudzień’17 zapisze się jako jeden z najlepszych miesięcy pod względem stóp zwrotu na GPW w 2017 roku.
Przypominamy, że w sierpniowej edycji raportu miesięcznego podwyższyliśmy nasze cele dla WIG na bieżący rok. Wyznaczając przyszły potencjał dla ruchu WIG w dalszej części 2017 roku zdecydowaliśmy się w większym stopniu
skonsumować nasze projekcje na 2018 rok.
 
Więcej informacji w załączniku

Dom Maklerski BDM SA

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda