Niepewność na rynkach utrzymuje się

14.03.2018 08:45  Komentarze giełdowe
Rynki w ostatnim okresie wykazują dużą nerwowość, m.in. w związku z wydarzeniami w USA (wojna handlowa, wczorajsze odwołanie sekretarza stanu). Początek notowań za oceanem nie mógł wróżyć niczego dobrego dla sentymentu na europejskich giełdach (finalnie: S&P500 -0,6%, Nasdaq - 1,2%).

Czerwień zdecydowanie dominowała w Europie, a najgorzej zaprezentowały się największe indeksy – DAX stracił aż 1,6%, a FTSE niemal 1,3%. We wtorek presji otoczenia nie przeciwstawiła się GPW i również w kraju byliśmy świadkami mocniejszej przeceny – blue chipy spadły o 1,1% (spadkom przewodziła energetyka), na minusie zamknęły się
też MiS-ie.

Na rynku walutowym para EUR/USD wróciła powyżej 1,24x. W kalendarium makro czekają nas odczyty m.in. produkcji przemysłowej w Chinach, dane dot. sprzedaży detalicznej i zmiana zapasów paliw w USA, a przede wszystkim wystąpienia kilku przedstawicieli EBC, z Mario Draghim na czele.

Po wczorajszej sesji wyniki opublikował Tauron (zgodnie z wcześniejszymi szacunkami), a dziś rano LPP, Robyg i PGNiG. Technicznie patrząc mocno zbliżyliśmy się do ważnego poziomu 2350 pkt. i wydaje się, że jeśli w krótkim terminie przebijemy od góry ten pułap, to może nam grozić dalszy ruch w dół.
 
Więcej informacji w załączniku

Dom Maklerski BDM SA

Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda