Problem z szerokością handlu

09.08.2018 08:57  Komentarze giełdowe
W środę byki wbrew otoczeniu podjęły próbę sforsowania najbliższego oporu w okolicy 2340 pkt. Informacja o zakończeniu negocjacji ws. połączenia Pekao i Aliora była mocnym argumentem. Liderem zwyżki był Bank Pekao (+7,1% i 350 mln PLN obrotów). Zyskał także Alior (+4%) i właściciel PZU (+2,5%).

Dodając do tego jeszcze CD Projekt (+4,5%) czy Kęty w drugiej linii walorów (+9% po wynikach) na tym pozytywy się kończą. Większość walorów zakończyła dzień pod kreską. Technicznie nic się nie zmieniło. Dalej jesteśmy pod oporem i wciąż czekamy na rozstrzygnięcia na rynku dolara. Jego blisko 3-miesięczna konsolidacja w okolicach maksimów
może świadczyć o zbliżającym się przesileniu i zdynamizowaniu handlu.
 
Niestety, czym dłużej ona trwa, tym większe prawdopodobieństwo kontynuacji trendu, w tym przypadku wzrostowego. Powyższą sytuację należy oczywiście odbierać w kategoriach zagrożenia dla WIG20.
 
Kalendarium makro na dziś jest względnie puste. Media finansowe na świecie żyją kolejną rundą sankcji na linii USA-Chiny (16 mld USD). U nas sezon wyników kwartalnych dopiero nabiera rumieńców. O poranku raportami za 2Q’18 pochwaliły się Alior, Lotos czy Energa. Nie odbiegają one znacząco od wcześniejszych szacunków czy konsensusu.

Więcej informacji w załączniku
 
Dom Maklerski BDM SA

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda