Sezon wyników na GPW czas zacząć

18.10.2017 08:41  Komentarze giełdowe
Wczorajsza sesja na WIG20 przyniosła najmocniejszy spadek (-0,8% do 2514,4 pkt) od dwóch tygodni, głównie za sprawą słabej końcówki notowań. Na wartości straciło 19 spółek, na plusie finiszował jedynie PKO BP. Po wybiciu nowego szczytu w ubiegłym tygodniu WIG20 miał jednak problem z trwałym utrzymaniem nowych poziomów.

Obecnie spadliśmy już poniżej wcześniejszej strefy oporu (2535-40 pkt). Obecnie najbliższa przyspieszona linia trendu wzrostowego przebiega w okolicach 2470 pkt. Na innych parkietach nastroje były wczoraj mieszane. DAX stracił -0,1%, w takim samym stopniu wartości zmienił S&P500, tylko kierunek był dodatni, dzięki akurat w tym przypadku poprawie nastrojów w końcówce sesji. DJIA pierwszy raz w historii przekroczył 23,0 tys pkt.

Rano na azjatyckich parkietach mamy lekką przewagę spadających indeksów. Kontrakty na DAX i S&P500 notowane są w pobliżu wczorajszych zamknięć. Dziś sezon publikacji raportów za 3Q’17 otworzył Quercus TFI (EPS o 24% lepszy r/r). Jutro rano sprawozdania pokażą PKN Orlen (konsensus PAP dla oczyszczonej EBITDA LIFO wynosi 3,32 mld PLN) oraz Kęty (spółka publikowała już wstępne dane). Większa liczba raportów dużych i średnich spółek przewidzianych jest na
kolejny tydzień.

Z danych makroekonomicznych mamy dziś informacje o krajowej produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. Z USA napłyną informacje z pierwotnego rynku nieruchomości a wieczorem publikowana jest Beżowa Księga. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
Dom Maklerski BDM SA

Notowania DAX
Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda