Trigon Daily: Najważniejsze wydarzenia z małych i średnich spółek

06.05.2013 13:25  Komentarze giełdowe
Benefit Systems - Zmniejszenie zaangażowania przez Alfa 1 CEE Investments SICAV-SIF oraz Familar SICAV-SIF z 5,38% do 4,44% kapitału i głosów

Cyfrowy Polsat / TVN - Wyniki oglądalności stacji telewizyjnych w kwietniu

Zgodnie ze wstępnymi danymi Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. oglądalność kanałów Polsatu ukształtowała się na poziomie 19,86% (grupa 16-49, całodobowo), a więc o 0,89 pkt. proc. poniżej wyników z poprzedniego miesiąca i jednocześnie o 1,36 pkt. proc. mniej r/r. W całym roku oglądalność stracił przede wszystkim kanał główny (o 2,83 pkt. proc. r/r).

Grupa TVN w kwietniu osiągnęła oglądalność na poziomie 24,31% (+1,0 pkt. proc. m/m i +0,95 pkt. proc. r/r). Kanał główny TVN miał oglądalność na poziomie 15,59 proc. i r/r stracił 1,28 pkt. proc. W grupie 16-49, prime time jego oglądalność wynosiła 17,65 proc. (-1,32 pkt. proc. r/r). Grupa TVP miała w kwietniu oglądalność na poziomie 23,21% (-1,64 pkt. proc. m/m i -2,72 pkt. proc. r/r) dla grupy 16-49, całodobowo.

Trend spadku oglądalności przez kanały główne nadal się utrzymuje, w kwietniu szczególnie dotknął kanał główny Polsatu, który zanotował najwyższy spadek wśród kanałów ogólnopolskich. Również porównanie danych dla całych grup jest korzystniejsze dla grupy TVN, która z kwietniu zyskała oglądalność o około 1 pkt. proc. zarówno w skali r/r jak i m/m. Zdecydowanie słabsza, mimo uruchomienia kolejnych nowych kanałów (5 w porównaniu r/r), pozostaje grupa Polsat. Hanna Kędziora

LPP - Przychody ze sprzedaży w kwietniu na poziomie 329 mln PLN (+34% r/r)

Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży przekroczyła 59% i była niższa od zrealizowanej w kwietniu roku poprzedniego o 1 punkt procentowy. Wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń – kwiecień 2013 roku wyniosła ok. 1,07 mld PLN. Przychody te były wyższe o 20% od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Wyniki sprzedażowe są bardzo dobre. Wzrost na tym poziomie oznacza około 8-10% wzrost na powierzchni porównywalnej. Zysk brutto na sprzedaży w samym kwietniu, mimo obniżenia poziomu marży, jest o 32% wyższy r/r, co oznacza, po uwzględnieniu wzrostu kosztów, lepszy wynik na poziomie operacyjnym. Hanna Kędziora

Platige Image - Zawarcie dwóch umów z Al Rayyan for Media & Marketing Co.

Przedmiotem pierwszej umowy jest realizacja przez Emitenta około 33 minutowego filmu dla dzieci wykonanego w technice animacji związanego z Dniem Niepodległości Kataru obchodzonym 18 grudnia. Film animowany nosi roboczy tytuł "Bitwa o Al-Wajbę". Druga umowa obejmuje wykonanie około 50 minutowej animacji w technice stereoskopowego 3D na potrzeby sztuki teatralnej przygotowywanej przez Emitenta wspólnie z Al Rayyan, która nosi roboczy tytuł "Fast Rail". Premiera sztuki również związana jest z obchodami Dnia Niepodległości Kataru.

QUMAK - Brak zapłaty za prace przy Stadionie Narodowym w Warszawie

Wciąż niezamknięty pozostaje jednak temat zapłaty za prace, które Qumak w konsorcjum z Elektrobudową i Agatem wykonywał na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mimo że w grudniu konsorcjum zawarło z NCS ugodę sądową, ten wciąż nie przelał należnych kwot. Pieniądze (w przypadku Qumaka jest to 6,4 mln PLN) miały trafić na rachunek firmy pod koniec poprzedniego roku. Spółka zastanawia się nad podjęciem kolejnych kroków w tej sprawie.

Prezes zarządu spodziewa się, że przekształcenia organizacyjne i lepsza struktura portfela zleceń już w tym roku powinny zaowocować wzrostem marż. W 2012 r. rentowność netto Qumaka wyniosła niespełna 2,2%. Tymczasem, zgodnie ze strategią, w 2016 r. ma sięgnąć 5,7%. Przychody również mają powoli rosnąć i w 2016 roku zamknąć się kwotą 660 mln PLN (nie jest to oficjalna prognoza).

AGROTON - Obniżenie przez Fitch ratingu IDR do CCC z perspektywą negatywną


W komunikacie podano, że głównym powodem zmiany ratingu Agrotonu jest ryzyko związane z obsługą odsetek od obligacji zapadających w 2014 roku.

Gino Rossi - Spółka pracuje nad emisją obligacji o wartości do 50 mln PLN

Emisja miałaby odbyć się do końca czerwca. Zostanie ona skierowana do akcjonariuszy oraz innych instytucji poza akcjonariatem. Celem emisji jest nie tylko wyjście z umowy standstill, ale również spłata zadłużenia w kwocie ok. 41 mln PLN. Pozostała kwota ma zasilić kapitał obrotowy.

Herkules - Zwołanie ZWZA na dzień 29 maja w sprawie braku wypłaty dywidendy z zysku za ‘12

Akcjonariusze mają zdecydować o przeznaczeniu ubiegłorocznego zysku netto w kwocie 1,1 mln PLN na kapitał zapasowy.

...Więcej informacji w załączniku

DM Trigon

ps


Notowania AGROTON
Notowania CYFRPLSAT
Notowania GINOROSSI
Notowania Herkules
Notowania LPP
Notowania QUMAK
Notowania TVN
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda