Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Komentarze giełdowe

Trump rozczarował, dolar w dół

12.01.2017 12:06  Komentarze giełdowe
Trump rozczarował, dolar w dół
Kluczowe informacje z rynków:
 
USA: Na wczorajszej konferencji prasowej prezydent-elekt Donald Trump nie poruszył tematu wpływu stymulacji fiskalnej na gospodarkę, czego oczekiwały rynki finansowe. Odniósł się natomiast do ostatnich rewelacji medialnych dotyczących rzekomych haków, jakie mogą mieć na niego Rosjanie, a także kwestii wydzielenia spraw biznesowych jego i rodziny w związku z pełnionymi funkcjami publicznymi. Poruszony został też temat tzw. podatku granicznego, ewentualnych działań dotyczących powrotu miejsc pracy do USA, wydatków na obronę, a także cen leków, oraz zmian w programie Obamacare.
 
Nowa Zelandia: Indeks cen surowców ANZ wzrósł w grudniu jedynie o 0,7 proc. m/m wobec 3,2 proc. m/m wcześniej (dane zrewidowano z 2,7 proc. m/m). W ujęciu r/r ceny rosły jednak o 16,5 proc. Poznaliśmy też tzw. Truckometer liczony przez ANZ, który w grudniu spadł o 0,1 proc. m/m wobec wcześniejszego wzrostu o 3,8 proc. m/m. Może to sugerować nieznaczne wyhamowanie ożywienia gospodarczego w najbliższych miesiącach
 
Eurostrefa: PKB w Niemczech wzrósł w ubiegłym roku o 1,9 proc. – szacowano 1,8 proc. Produkcja przemysłowa we Włoszech przyspieszyła w listopadzie do 0,7 proc. m/m i 3,2 proc. r/r (lepiej od oczekiwań). Ostateczne dane nt. inflacji konsumenckiej we Francji potwierdziły wzrost w grudniu o 0,3 proc. m/m i 0,8 proc. r/r.
 
Szwecja: Inflacja CPI w grudniu przyspieszyła do 0,5 proc. m/m i 1,7 proc. r/r, co jest lepszym wynikiem od prognozowanych 0,4 proc. m/m i 1,6 proc. r/r. W ujęciu bazowym ceny rosły o 0,5 proc. m/m i 1,9 proc. r/r – również lepiej od oczekiwań (0,4 proc. m/m i 1,8 proc. r/r).

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

 


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Wizyta krøla Dolara przełożona na luty.

    ~deli deli   (13 stycznia 2017 o 04:15)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda