Trump znowu w głównej roli

13.05.2019 09:19  Komentarze giełdowe
Trump znowu w głównej roli
Chyba już było za dobrze na nowojorskiej giełdzie, bo prezydent D. Trump w ubiegłym tygodniu znowu się uaktywnił. A każdy jego tweet wywoływał nerwową reakcję inwestorów. Efektem była korekta głównych amerykańskich indeksów po wcześniejszym osiągnięciu rekordów wszechczasów.  
 
 
Czym zakończą się negocjacje handlowe między obu supermocarstwami? Najprawdopodobniej jakimś kompromisem. Bo ani jednej, ani drugiej stronie nie zależy na ekonomicznej wojnie, na której wszyscy by stracili (a politycy najbardziej). Ale na pozytywny efekt końcowy trzeba jeszcze poczekać.
 
Amerykanie kichnęli, a wszystkie inne rynki złapały grypę. Nasz również, a przede wszystkim największe spółki. WIG, który jeszcze na początku kwietnia wydawało się, iż będzie atakować rekord z I kwartału 2018 r., odpadł od 61 tys. punktów i po kilku sesjach znalazł się na dość niskim poziomie 57 tys. pkt.
 
 

Oliwy do ognia dolały oczekiwania, co do przyszłości Getin Noble i Idea Banku oraz wpływu na sektor bankowy, a także spadek udziału Polski w indeksie MSCI 28 maja br., generujący tzw. pasywną podaż o wartości przekraczającej 1 mld zł. Lepiej spisały się średnie i mniejsze spółki, które wprawdzie nie oparły się korekcie, ale w ich wydaniu spadki były mniej dotkliwe.
 
Reasumując, prezydent Trump znowu był źródłem emocji. Negocjacje USA-Chiny jeszcze trochę potrwają, więc prawdopodobnie to nie koniec podwyższonej zmienności. Wierzymy jednak, iż zdrowy rozsądek weźmie górę.
 
Sebastian Buczek 
Prezes Zarządu 
Quercus TFI S.A.
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Branża windykacyjna Okiem ANALITYKA #41, Wojciech Bartosik   Popytowe podejście do innowacji
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda