WIG20 za umowną linią bessy

20.06.2018 08:42  Komentarze giełdowe
Wtorek rozpoczynaliśmy groźbami D. Trumpa dotyczącymi kolejnych ceł na chińskie towary o wartości ok. 200 mld USD. Miała być to reakcja na odwetowe taryfy wprowadzone przez Państwo Środka. Informacja sprowokowała do wyprzedaży na rynkach wschodzących.

Indeks MSCI EM istotnie poprawił lokalne dołki i znalazł się najniżej od października 2017. Już wcześniej, po posiedzeniach FED i EBC (środa, czwartek) wspomniane wsparcie trzeszczało. Zdecydowanie odmienne tempo amerykańskiej i europejskiej polityki monetarnej przyczyniło się do zwrotu na dolarze.

W konsekwencji umocnił się on do poziomów niewidzianych od lipca 2017, zwiększając awersję do ryzyka. W tych
okolicznościach WIG20 zbliżył się w okolice 2100 pkt (2120 pkt). Od szczytu w styczniu 2017 daje to stratę już ponad 20%, co oznacza przekroczenie umownej granicy bessy. Wrześniowa seria kontraktów terminowych, przez dywidendy,
handlowana jest na 2083 pkt.

Do bardzo ważnego wsparcia (2000 pkt) już niewiele zostało. Z kolei najbliższy opór to wczorajsza „luka bessy” i okolice 2200 pkt. Dziś nastroje o poranku są lepsze. Kontrakty na DAX zyskują 0,7%.
 
Kalendarium makro zdominowane jest przez wystąpienia przedstawicieli banków centralnych. Mario Draghi (EBC), Haruhiko Kuroda (BoJ), Philip Lowe (BoA), Jerome H. Powell (FED) wezmą udział w dyskusji podczas Forum Bankowości
Centralnej ECB, w Sintra, w Portugalii. (15:30 CET).
 
Więcej informacji w załączniku
 
Dom Maklerski BDM SA

Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda