Warszawa w czołówce Europy

13.03.2018 08:51  Komentarze giełdowe
Poniedziałkowa sesja była udana w wykonaniu rodzimej giełdy – blue chipy zyskały 1%, mWIG40 wzrósł o 0,8%, a sWIG80 podniósł się o 0,5%. Warto dodać, że WIG20 był jednym z najmocniejszych indeksów w Europie. Wśród większych europejskich rynków najlepiej zaprezentował się DAX, który zamknął się 0,6% nad kreską. 

W USA cały czas widać nerwowość i niepewność w związku z obawami dot. wojny handlowej – S&P500 oraz DJIA zaświeciły wczoraj na czerwono. Do okolic 1,23x powrócił EUR/USD. W kalendarium makro dla rynków interesujący będzie zapewne odczyt dla inflacji w USA, który może rzucić nieco światła na przyszłą ścieżkę podwyżek stóp procentowych.

Z ciekawszych wydarzeń należy wskazać też na spotkanie ministrów finansów UE. Coraz większą uwagę rodzimych inwestorów będzie z kolei przykuwał sezon raportów rocznych – po wczorajszej sesji wynikami pochwaliły się JSW oraz CCC
(szacunkowe dane obuwniczego giganta), dziś czeka nas publikacja raportu Tauronu, a jutro m.in. KGHM, LPP czy Robygu. Byki starają się od kilku sesji odbić i ruszyć mocniej na północ. Póki co pierwszym przystankiem w drodze do
styczniowych szczytów (obecnie znajdujemy się 10% poniżej tegorocznych maksimów) jest pułap 2400 pkt., który jest także ważną barierą psychologiczną.
 
Więcej informacji w załączniku

Dom Maklerski BDM SA

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda