Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Wczorajsza sesja w skrócie

16.04.2018 08:52  Komentarze giełdowe
Wczorajsza sesja w skrócie
Miniony tydzień zakończył się niewielkimi zmianami na światowych parkietach. Giełdy w Europie zanotowały niewielkie zyski, na co wpłynęły informacje o chęci powrotu USA do negocjacji w sprawie transpacyficznego układu o partnerstwie (TPP). Po drugiej stronie Oceanu, piątek zamknął się na minusach w reakcji na publikowane wyniki kwartalne banków (JP Morgan Chase, Citigroup oraz Wells Fargo).

Chociaż były one powyżej rynkowych oczekiwań, to komentarze odnośnie silnej presji konkurencyjnej, niski wzrost akcji kredytowej oraz kary nałożone na Wells Fargo przez lokalnego regulatora wpłynęły na wyprzedaż akcji sektora
bankowego.
 
Oczekiwania co do dzisiejszej sesji Agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy i krótkoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "BBB+/A-2"- podała agencja w piątek w komunikacie. Perspektywę ratingów podniesiono do pozytywnej ze stabilnej.

Powyższa decyzja może sprzyjać popytowi na krajowe aktywa na początku tygodnia. Początek sesji może stać jednak pod znakiem umiarkowanego odwrotu od ryzykownych aktywów po przeprowadzonych w weekend przez USA, Francję i Wielką Brytanię bombardowaniach w Syrii, co zwiększa napięcia geopolityczne w regionie. 
 
Więcej informacji w załączniku

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda