Funt pod presją rozczarowujących danych makro

09.08.2019 14:23  Komentarze walutowe
 Funt pod presją rozczarowujących danych makro Kluczowe informacje z rynków:


    • Japonia: Dynamika PKB Japonii w II kwartale br. znalazła się na poziomie 1,8% w ujęciu annualizowanym, a także 0,4% w ujęciu kdk.

    • Chiny: Inflacja CPI w Chinach w lipcu wyniosła 2,8% rdr przy oczekiwaniach 2,7% rdr, natomiast inflacja PPI znalazła się na poziomie -0,3% rdr przy oczekiwaniach -0,1% rdr.

    • Szwajcaria: Stopa bezrobocia w Szwajcarii w lipcu wyniosła 2,3%, zgodnie z oczekiwaniami rynkowymi.

    • Rumunia: Bilans handlu zagranicznego w Rumunii w czerwcu wyniósł -1,13 mld EUR.

    • Niemcy: Bilans handlu zagranicznego w Niemczech w czerwcu wyniósł 18,1 mld EUR przy oczekiwaniach 18,4 mld EUR. Dynamika eksportu wyniosła -0,1% mdm, a dynamika importu 0,5% mdm, zgodnie z oczekiwaniami.

    • Wielka Brytania: Dynamika PKB w Wielkiej Brytanii w II kwartale br. znalazła się na poziomie 1,2% rdr i -0,2% kdk, gorzej od oczekiwań zakładających odpowiednio 1,4% rdr i 0% kdk.

    • Wielka Brytania: Dynamika produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii w czerwcu wyniosła -0,2% mdm (zgodnie z oczekiwaniami) i -0,6% rdr (gorzej od oczekiwań, zakładających -0,2% rdr).


Naszym zdaniem: Wartość amerykańskiego dolara mocno tąpnęła na początku bieżącego tygodnia, jednak po słabej poniedziałkowej sesji, kolejne dni przyniosły względną równowagę popytu i podaży na tym rynku. Indeks USD wpadł w nerwową konsolidację w okolicach 97,00-97,50 pkt. i dzisiaj rano również porusza się w tych okolicach.

Zobacz także: Komentarz PLN: Czekając na odbicie PLNPodobną sytuację widać ostatnio na wykresie eurodolara, który w poniedziałek dynamicznie odbił się w górę, jednak w kolejnych dniach bardzo nieznacznie poruszał się w dół. Mimo że w strefie euro pojawiały się ostatnio istotne dane makro (w tym np. rozczarowujące dane dot. przemysłu Niemiec), to kurs EUR/USD wydaje się poruszać w dużym stopniu pod dyktando ogólnego podejścia inwestorów do amerykańskiego dolara.

Inwestorzy na globalnych rynkach walutowych z uwagą wypatrują także rozwoju sytuacji politycznej w Wielkiej Brytanii pod kątem jej wpływu na funta. Póki co brytyjska waluta nadal znajduje się pod presją podaży. Dzisiaj rano szkodzą jej rozczarowujące dane makro dot. PKB oraz produkcji przemysłowej.

Wykres dzienny indeksu USD
Wykres dzienny EUR/USD
Wykres dzienny GBP/USDDorota Sierakowska
DM BOŚ


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty