Sprzedaż w USA po południu

13.10.2017 09:05  Komentarze walutowe
 Sprzedaż w USA po południu
Główna para

Istotnie, po południu poznamy amerykańskie dane makro, w tym – o 14:30 – dynamikę sprzedaży detalicznej za wrzesień. Wtedy też pojawią się dane o inflacji CPI za ów miesiąc. Jak wiadomo, dane te są istotne w kontekście przyszłej polityki Rezerwy Federalnej. Z zapisków FOMC wynika jednak, że polityka podwyższania stóp i tak będzie prowadzona, nawet jeśli inflacja wciąż jest trochę zbyt niska. 
 
Druga ważna publikacja z USA to indeks (i cały raport) uniwersytetu Michigan. Poznamy te wieści o 16:00. Co do przedstawicieli Fed, to wypowiedzą się dziś E. Rosengren (o 14:30), Ch. Evans (ok. 16:30) i R. Kaplan (godzinę później). 
 
Eurodolar jest na poziomie 1,1840. Wciąż dość wysoko, biorąc pod uwagę, że przed tygodniem zakreślono rejon 1,1670 – ale jednak maksima z tygodnia bieżącego zostały skorygowane. 
 
Na złotym
 
O 14:00 ukażą się dane z Polski na temat inflacji bazowej, np. liczonej bez cen żywności i energii. Co do informacji gospodarczych, to wczoraj pisaliśmy o dobrej ocenie dynamiki produkcji przemysłowej w Polsce (ocenie Eurostatu), a także o tym, że agencja S&P poprawiła (podwyższyła) prognozy PKB dla Polski na lata 2017 i 2018. 
 
Euro-złoty jest przy 4,2670. Wydaje się, że to wciąż test linii wzrostowej prowadzonej po minimach z maja, lipca i września. Dziś rano widać osunięcie właśnie w te rewiry. Część graczy nie daje za wygraną, chcąc może rozbić ową linię i wygenerować wyraźną zmianę na korzyść PLN. Jest to możliwe, ale mimo wszystko nie jest w żadnym razie pewne. Złoty i tak już sporo zarobił, dobre dane makro nie są zaskoczeniem, a polityka Fed i EBC raczej nie stała się nagle szczególnie gołębia. Zresztą, do ściśle poprowadzonej linii zostało jeszcze trochę miejsca. 
 
Na dolar-złotym sytuacja jest poniekąd patowa. Mamy nieco ponad 3,60, a "sześćdziesiątka" broni się jako wsparcie. Odwrót widać i na GBP/PLN, gdzie z 4,73 przesunęliśmy się powyżej 4,79. 
 
Tomasz Witczak
FMC Management
 

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty