Aforti Exchange: Frank szwajcarski może znowu zaskoczyć

11.01.2018 09:47  Komentarze walutowe
Aforti Exchange: Frank szwajcarski może znowu zaskoczyć
Już przy trwałej wycenie CHF powyżej 3,60 na koniec stycznia czeka nas powrót do fali wzrostowej. Początek 2018 roku przyniósł znaczący i wyczekiwany od 2009 roku spadek szwajcarskiej waluty. Utrzymujący się od kilku dni mocny kurs złotego musiałby jednak zostać zachowany do co najmniej końca stycznia, by zakładać trend spadkowy CHF w kolejnych okresach 2018 roku. Z kolei powrót w końcówce miesiąca do wyceny franka szwajcarskiego powyżej 3,60 oznaczać może – o ile nie będzie jedynie korektą – nową falę wzrostową, a nawet sugerować test lokalnego szczytu na poziomie 4,13.
 
Od osiągnięcia poziomu 4.13 w końcówce 2016 roku, notowania CHF osuwają się w kierunku kluczowej strefy wsparcia 3.10 - 3.17. Póki co, najważniejszą informacją jest naruszenie dotychczasowego kanału wzrostowego, który utrzymywał rynek od 2009 roku. Oznacza to, że mamy do czynienia ze wstępnym sygnałem na dalsze umocnienie naszej waluty w relacji do franka szwajcarskiego.
 
Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że skala zanegowania wspomnianego kanału na koniec grudnia 2017 roku jest znikoma i będzie prowokować kupujących do odreagowania. Póki co widzimy dalsze osuwanie się notowań, jednakże biorąc pod uwagę, że mamy dopiero początek miesiąca, końcówka stycznia 2018 może zaskoczyć.

 
Aforti Exchange: wykres CHF/PLN
 
Gdyby zatem na koniec pierwszego miesiąca 2018 roku notowania trwale powróciły powyżej poziomu 3.60, naruszony obecnie kanał wzrostowy ostatecznie utrzymałby się, a to z kolei oznaczałoby rozpoczęcie fali wzrostowej. Kwestią otwartą pozostaje to, czy nowa fala byłaby tylko korektą – wtedy ruch dotarłby w okolice poziomu 3.78  – czy mielibyśmy powrót 
do dominującego trendu wzrostowego. Wówczas wzrosty doprowadziłyby do testu lokalnego szczytu w cenie 4.13.

Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych, Aforti Exchange / Grupa AFORTI
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Frank ciągle zaskakuje, ale pewnym jest że po 2,50 zł już nie kupię. A spłacam niestety kredyt w tej walucie. tak czy inaczej na gieldawalut.com kupuję pop 3,80 a bank wycenia na ponad 4 zł.

    ~Iwona Konar   (16 sierpnia o 22:40)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty