BM Alior Bank - Raport Rynkowy

06.08.2019 12:45  Komentarze walutowe
BM Alior Bank - Raport Rynkowy Pierwsza sesja tygodnia dla eurodolara przebiegała pod znakiem kontynuacji odbicia, jakie zapoczątkowane zostało w ubiegłym tygodniu. EUR-USD zakończył sesję na pułapie 1,1202, wyraźnie powyżej podwójnego dołka z kwietnia i maja, który przełamany został pod koniec lipca.

Silne euro przekładało się na złotego: EUR-PLN wzrósł do 4,3204, natomiast USD-PLN tracił drugą sesję z rzędu, spadając do 3,8571, czym cofnął się poniżej przełamanego istotnego oporu na 3,8770. Na rynku obligacji 10-letnich inwestorzy kupowali papiery: niemieckie rentowności spadły do -0,509%, amerykańskie tąpnęły do 1,736%, a krajowe zniżkowały do 2,04%. Krzywa rentowności skarbowego długu ponownie umacniała się na prawie całej długości, z wyjątkiem horyzonty 2-letniego, który pozostawał neutralny. Na długim końcu rentowności krajowych 10-latek spadły o 6 p.b. Wczoraj opublikowano lipcowe odczyty PMI dla usług, które w Niemczech i strefie euro zniżkowały, a amerykański ISM dla usług wręcz rozczarował spadkiem (konsensus zakładał wzrost wskaźnika).

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji


Dzisiejsza sesja dla eurodolara aktualnie przebiega neutralnie. Złoty dziś odrabia straty do euro: EUR-PLN spada do 4,3085 (a USD-PLN spada do 3,8478). Polskie i amerykańskie obligacje 10-letnie odreagowują nieznacznie ostatni spadek rentowności, natomiast niemieckie zniżkują osiągając poziom -0,526%. W trakcie dzisiejszej i jutrzejszej sesji nie będzie interesujących publikacji ekonomicznych, które mogłyby być nadawać ton rynkom. Dalsza część tygodnia również niespecjalnie prezentuje się atrakcyjni w tym zakresie (poza cotygodniowymi czwartkowymi danymi o zasiłkach dla bezrobotnych w USA). Wygląda więc na to, że uwaga rynków nakierowana będzie na doniesienia odnośnie postępów negocjacji handlowych na linii USA – Chiny. Dziś w Chinach poinformowano, że chińskie firmy przestały kupować produkty rolne z USA. Pekin nie wyklucza także nałożenia ceł importowych na amerykańskie produkty rolne, które zostały kupione po 3 sierpnia
BM Alior Bank


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty