BM Alior Bank - Raport Rynkowy

07.08.2019 11:32  Komentarze walutowe
BM Alior Bank - Raport Rynkowy We wtorek nastroje na eurodolarze były wyrównane i niezdecydowane. Kurs oscylował w przedziale 1,1166-1,1249 by dzień zakończyć w rejonie odniesienia (i jednocześnie w okolicy otwarcia) na poziomie 1,1198. Dla złotego sesja przebiegała pod znakiem korekcyjnego umocnienia: EUR-PLN spadł do 4,3157, a USD-PLN zniżkował do 3,8533.

Sesja była pusta w istotne publikacje, co przekładało się na rynki finansowe. Rentowności krajowych 10-latek odreagowały ostatni spadek, a krzywa osłabiła się na całej długości poza okresem 1-rocznym, gdzie pozostała stabilna. Na długim końcu rentowności 10-latek wzrosły o 5 p.b. do 2,09%, symbolicznie rosły rentowności obligacji USA: 1,739%, natomiast wyraźnie zniżkowały rentowności niemieckich 10-latek, spadając do nowego ujemnego minimum na -0,537%.

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynkowy


Dla eurodolara dzisiejsza sesja przebiega ponownie w niezdecydowaniu z minimalnym osłabieniem. Złoty lekko traci do obu walut, a rentowności skarbowych 10-latek znajdują się w rejonie wczorajszego zamknięcia. W przypadku niemieckich 10-latek rentowności spadają na coraz to nowe historyczne, ujemne minima, aktualnie osiągając poziom -0,57%. Dziś w Niemczech podano rozczarowujące dane o produkcji przemysłowej, która w czerwcu spadła o 1,5% m/m, a oczekiwano jedynie spadku o 0,6% m/m. Rentowności amerykańskich 10-latek zniżkują w rejon wczorajszych minimów (okolice 1,68%). W trakcie dnia nie będzie już ciekawych publikacji, co oznacza, że przed rynkami kolejna sesja przy pustym kalendarium.BM Alior Bank


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty