Dane z USA. Wzrosty na chińskiej giełdzie

19.01.2018 13:03  Komentarze walutowe
Dane z USA. Wzrosty na chińskiej giełdzie
Pomimo dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy, reszta odczytów ciągnie dolara w dół. Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytaniii poniżej oczekiwań. Po dobrych danych makro wzrosty na chińskim parkiecie.
 
Dane z USA
 
Wczoraj o 14:30 poznaliśmy pakiet danych z USA. Bardzo dobrze wypadły dane z rynku pracy. Nowo Zarejestrowanych bezrobotnych było w tym tygodniu zaledwie 220 tysięcy. To aż o 30 tysięcy mniej niż oczekiwano. Trochę gorzej przedstawiają się dane z rynku nieruchomości. Co prawda wydano mniej więcej tyle samo pozwoleń na budowę domów co oczekiwano to rozpoczęto budowę zaledwie 1,19 miliona zamiast oczekiwanych 1,28 miliona. Słabiej wypadł też indeks FED z Filadelfii. W rezultacie inwestorzy postanowili po raz kolejny sprzedawać dolara i przenosić się na inne waluty. W rezultacie dolar kolejny już raz w ostatnich dniach znalazł się w okolicach 3,40 zł.
 
Słabsze dane z Wielkiej Brytanii
 
Dzisiaj o 10:30 poznaliśmy dane z Wielkiej Brytanii. Sprzedaż detaliczna 1 ciągu roku rośnie o zaledwie 1,4% wobec oczekiwanych 3,1%. Dane te spowodowały wyprzedaż funta względem innych walut. Szczególnie widać to było względem euro. Ruch względem złotego był mniej widoczny, gdyż polska waluta od rana stopniowo traciła na wartości.
 
Wzrosty w Chinach
 
Po ostatnich dobrych danych z państwa środka w górę poszła również tamtejsza giełda. Osiągnęła ona najwyższy poziom od 2 lat. Warto zwrócić uwagę, że 3487 pkt to wciąż ponad 30% poniżej szczytów z połowy 2015 roku. Od tego czasu Chiny wprowadziły bardziej zdecydowaną kontrolę rynków a giełda powoli, aczkolwiek stabilnie odrabia straty.
 
Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę na:
14:00 - Polska - produkcja przemysłowa,
14:00 - Polska - sprzedaż detaliczna,
16:00 - USA - raport Uniwersytetu Michigan.

 Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty