Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU


Dla dolara ważne będą kolejne odczyty makro

12.03.2018 11:13  Komentarze walutowe
Dla dolara ważne będą kolejne odczyty makro
Kluczowe informacje z rynków:
USA: Departament Pracy USA podał w piątek po południu, że liczba etatów w sektorach pozarolniczych w lutym wzrosła aż o 313 tys. (szacowano 205 tys.), a wcześniejsze dane zrewidowano w górę. Stopa bezrobocia pozostała na poziomie 4,1 proc. (najniższym od 2000 r.), ale już dynamika płac nieco rozczarowała. Płaca godzinowa rosła w lutym w tempie 0,1 proc. m/m i 2,6 proc. r/r wobec spodziewanych 0,2 proc. m/m i 2,8 proc. r/r. Dane za styczeń zrewidowano do 2,8 proc. r/r z 2,9 proc. r/r.
 
KANADA: Opublikowane w piątek po południu dane nt. zatrudnienia wskazały na jego wzrost o 15,4 tys. w lutym wobec spodziewanych 20 tys. (dodatkowo aż o 39,3 tys. spadła liczba zatrudnionych na pełen etat, a o 54,7 tys. wzrosła liczba tzw. niepełnych etatów). Stopa bezrobocia spadła do 5,8 proc. z 5,9 proc. (szacowano 5,9 proc.)
 
AUSTRALIA i NOWA ZELANDIA: Premier Australii potwierdził, że jego kraj będzie zwolniony z ceł na import stali i aluminium do USA. O to zabiegają też władze Nowej Zelandii.
 
CHINY: Tamtejsza prasa spekuluje, że władze przygotowują plan na wypadek nieoczekiwanych wydarzeń na rynkach finansowych. Dotyczy to również potencjalnych posunięć ws. handlu ze strony USA, chociaż w piątek Sekretarz Skarbu Mnuchin dał do zrozumienia, że rozmowy przebiegają w dobrej atmosferze.

Więcej informacji w załączniku

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty