Dolar utrzymuje pozycje, czekamy na PKB

26.10.2018 11:42  Komentarze walutowe
Dolar utrzymuje pozycje, czekamy na PKB
Kluczowe informacje z rynków:
EUROSTREFA / ECB / WŁOCHY: Na wczorajszym posiedzeniu Europejski Bank Centralny nie zmienił parametrów polityki pieniężnej, oraz zapowiedzi odchodzenia od luźnej polityki – skup aktywów zakończy się w grudniu, a pierwsza podwyżka stóp procentowych będzie mieć miejsce najwcześniej po wakacjach 2019 r.

Podczas konferencji prasowej Mario Draghi przyznał, że ECB odnotował gorsze odczyty z gospodarki, ale nadal uważa, że ryzyka pozostają zbilansowane. W temacie Włoch stwierdził, że Rada Gubernatorów nie dyskutowała szeroko na ten temat, a on sam nie uważa tego za poważny problem i liczy na to, że strony dojdą do porozumienia. Tymczasem wczoraj szef Ligi Północnej Matteo Salvini powtórzył, że rząd nie zmieni „nawet przecinka w budżecie” i nie zamierza uginać się pod presją Komisji Europejskiej – czas na naniesienie poprawek mija 14 XI.
 
CHINY: Premier Li powtórzył, że Chiny nie będą podejmować celowych działań zmierzających do dewaluacji juana w celu zwiększenia konkurencyjności własnej gospodarki. Niemniej Ludowy Bank Chin ustalił dzisiaj fiksing juana na poziomie 6,9510 wobec 6,9409 wczoraj (ostatnio poziomy ponad 6,95 były notowane w styczniu 2017 r.). Zdaniem wiceprezesa PBOC (Pan Gingsheng’a) kurs juana powinien pozostać „stabilny”, gdyż fundamenty gospodarki są zdrowe, a bank centralny podejmie działania w celu uspokojenia nastrojów.
 
WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Prasa spekuluje, jakoby wewnętrzne tarcia w rządzie Theresy May (kwestia ustalenia ostatecznej daty wyjścia Wielkiej Brytanii z unii celnej z UE) miały paraliżować prace nad porozumieniem w temacie Brexitu.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty