Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU


Dolar wciąż na fali

19.10.2018 10:33  Komentarze walutowe
Dolar wciąż na fali
Kluczowe informacje z rynków:
WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Szef unijnych negocjatorów Michel Barnier powiedział dzisiaj rano, że umowa dotycząca Brexitu jest gotowa w 90 proc., a punktem spornym pozostaje tak naprawdę kwestia irlandzkiej granicy. Z kolei wczoraj Europarlamentu (Tajani) powiedział, że popiera pomysł wydłużenia okresu przejściowego do 3 lat, chociaż jak dodał UE nie będzie dążyć do umowy Brexitu za wszelką cenę. Z kolei szef Rady Europejskiej Donald Tusk stwierdził, że liczy na to, że negocjacje będą kontynuowane.
 
CHINY: Opublikowane nad ranem dane nt. dynamiki PKB w III kwartale wskazały na wyhamowanie wzrostu do 6,5 proc. r/r z 6,7 proc. r/r, przy szacunkach 6,6 proc. r/r (był on najwolniejszy od 2 lat). Gorzej wypadła też wrześniowa dynamika produkcji przemysłowej (5,8 proc. r/r), ale lepiej sprzedaży detalicznej (9,2 proc. r/r). Przedstawiciele banku centralnego (PBOC), oraz regulatora (CSRC) zapowiedzieli jednak dodatkowe działania ułatwiające finansowanie prywatnym firmom (także poprzez rynek długu), oraz ograniczanie wahań na rynku kapitałowym dodając, że wycena rynku akcji jest niska. Niemniej PBOC ustalił dzisiaj fiksing USDCNY na najwyższym poziomie od 2017 r., czyli 6,9387 wobec 6,9275 wcześniej.
 
EUROSTREFA / WŁOCHY: Przedstawiciele Komisji Europejskiej po raz kolejny krytycznie wypowiedzieli się na temat projektu przyszłorocznego budżetu Włoch.
 
Więcej informacji w załączniku

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty