Dolar wymazuje wcześniejsze zdobycze

15.10.2018 15:31  Komentarze walutowe
Dolar wymazuje wcześniejsze zdobycze
Na parze GBPUSD doszło w ostatnich godzinach do domknięcia niedzielnej luki i notowania przez chwilę wybiły się ponad poziom 1,3150. Z kolei w przypadku EURUSD udało się wyraźnie wybić ponad strefę 1,1550-70 i przez chwilę naruszyliśmy okolice 1,16. Rynki akcji próbowały nieco odbijać, a rentowności amerykańskich obligacji pozostały w okolicach 3,15 proc. (papiery 10-letnie).

Opublikowane o godz. 14:30 dane nt. sprzedaży detalicznej w USA za wrzesień wypadły słabo (0,1 proc. m/m, oraz -0,1 proc. m/m bez aut), chociaż sytuację równoważą lepsze dane nt. aktywności w regionie Nowego Jorku (wskaźnik NY FED Mfg wzrósł w październiku do 21,1 pkt. z 19 pkt.).

W Europie nadal czekamy na nowe informacje w temacie włoskiego budżetu (dzisiaj mija termin złożenia szczegółowego projektu do Komisji Europejskiej), a  w temacie Brexitu nie ma nowych wątków, po tym jak kolejne spotkania negocjatorów brytyjskich i unijnych nie zostały zaplanowane. Pozostaje czekać na polityczne decyzje na najwyższym szczeblu po szczycie z Unią Europejską w środę i czwartek.
 
Wykres dzienny EURUSD
 


 
Wykres dzienny GBPUSD

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty