Jesteś w: Strona główna » Waluty » Komentarze walutowe


Dolar wypada coraz lepiej

10.08.2017 11:33  Komentarze walutowe
Dolar wypada coraz lepiej Kluczowe informacje z rynków:
 
USA: Sekretarz Stanu Tillerson tonował wczoraj potencjalne zagrożenie dla USA ze strony Korei Północnej, twierdząc, że w ostatnich dniach nie pojawiło się nic nowego, co mogłoby zmienić poziom ryzyka. Niemniej reżim północnokoreański powtórzył, że do połowy sierpnia opracuje plany ataku na wyspę Guam i podda je do rozważenia przez Kim Dzong Una.
 
NOWA ZELANDIA: RBNZ zgodnie z oczekiwaniami utrzymał na zakończonym wczoraj w nocy posiedzeniu stopy procentowe na poziomie 1,75 proc. W komentarzu prezes banku centralnego (Wheeler) podkreślił, że RBNZ pozostaje dość zachowawczy i nie widzi potrzeby dokonywania ruchów na stopach w najbliższej przyszłości. Dodał jednak, że nie wyklucza możliwości interwencji na rynku NZD, chociaż nie sprecyzował na ile obecna siła waluty może negatywnie oddziaływać na gospodarkę. 
 
JAPONIA: Inflacja PPI w lipcu wypadła powyżej oczekiwań – odpowiednio 0,3 proc. m/m i 2,6 proc. r/r. Negatywne zaskoczenie przyniosła jednak dynamika zamówień na maszyny – spadek o 1,9 proc. m/m i 5,2 proc. r/r w czerwcu.
 
WIELKA BRYTANIA: Produkcja przemysłowa wzrosła w czerwcu o 0,5 proc. m/m i 0,3 proc. r/r bijąc oczekiwania na poziomie 0,1 proc. m/m i -0,1 proc. r/r. 

Więcej informacji w załączniku


Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty