Jesteś w: Strona główna » Waluty » Komentarze walutowe


Game-changer na dolarze?

14.09.2017 08:07  Komentarze walutowe
Game-changer na dolarze?
Inflacja w cenach producentów (PPI), która została opublikowana o godz. 14:30 nieco rozczarowała. W sierpniu odczyt wyniósł 0,2 proc. m/m i 2,4 proc. r/r, oraz 0,1 proc. m/m i 2,0 proc. r/r dla wartości bazowej. W każdym przypadku dane były o 0,1 p.p. poniżej rynkowych szacunków.

Warto jednak zwrócić uwagę, że są to niezłe odczyty w porównaniu z tym, co mieliśmy w lipcu. I w tym należy upatrywać ograniczonej reakcji rynku na w/w dane.

Dolar po chwilowym wahnięciu dalej zyskuje, co sprawia, że łamane zaczynają być ważne poziomy techniczne. Wygląda na to, że rynek stawia na scenariusz wyższej inflacji CPI, która zostanie opublikowana jutro o godz. 14:30. Argumentem za takim scenariuszem mogłyby być lepsze odczyty inflacji z Chin, Wielkiej Brytanii, czy też Szwecji, jakie napłynęły w ostatnich dniach. Chociaż tak jak wspominałem rano, znaczenie mają też tzw. lokalne aspekty każdej z gospodarek.
 
Na wykresie koszyka dolara FUSD mamy już wyraźne naruszenie oporu przy 91,86 pkt., a utrzymanie obecnej tendencji do końca tygodnia mogłoby sprawić, że będziemy mieć tzw. formację przenikania (biała świeca neguje czarną), która jest sygnałem wygaszania wcześniejszego trendu.
 
Wykres tygodniowy FUSD
 
Na wykresie USD/JPY zbliżamy się do szczytu z 31 sierpnia przy 110,66. Jego naruszenie dałoby pretekst do testowania kluczowego oporu przy 111,00 (linia trendu oparta o dołki z kwietnia i czerwca b.r.).
 
 
Wykres dzienny USD/JPY
 
Na układzie EUR/USD mamy złamanie przyspieszonej, wewnętrznej linii trendu wzrostowego przy 1,1950 i obecnie mamy próbę naruszenia okolic 1,1909. Gdyby jutrzejsze dane nt. inflacji CPI z USA nie okazały się rozczarowujące dla rynków, to wzrośnie prawdopodobieństwo testowania 5-miesiecznej linii trendu wzrostowego przy 1,1830-40.

 
Wykres dzienny EUR/USD
 
Marek Rogalski
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna
 
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty