Jutro o polskich wynagrodzeniach

20.05.2019 09:58  Komentarze walutowe
Jutro o polskich wynagrodzeniach
Zachodni świat

Na wykresie eurodolara mamy dziś rano - tzn. przed godziną dziesiątą - kurs 1,1160. Jeśli spojrzymy na wykres w retrospektywie sięgającej połowy ubiegłego roku, to widzimy, że jest to coś w rodzaju łagodnego trendu spadkowego - nawet jeżeli przez kilka miesięcy jesiennych i zimowych można było rzecz traktować jako konsolidację. 
 
Za nami dane makro, ale dość egzotyczne, dla eurodolara może nieistotne. PKB w Japonii w ujęciu annualizowanym (za I kw. 2019) wyniósł 2,1 proc., a prognozowano tylko -0,2 proc. Produkcja przemysłowa w marcu spadła niestety o 4,3 proc. r/r oraz o 0,6 proc. m/m (jakkolwiek prognozy były jeszcze niższe). 
 
O 10:00 poznamy bilans płatniczy Eurolandu, zaś po południu i wieczorem wypowie się trzech luminarzy z zarządu Fed: Harker, Williams i Clarida. 
 
Na złotym

Jutro w programie dane z Polski o przeciętnym zatrudnieniu i wynagrodzeniu za kwiecień. Przewidywane dynamiki to +6,6 proc. r/r oraz +3 proc. r/r. Z kolei w środę przyjdzie czas na kwietniową produkcję przemysłową, przewiduje się +9,1 proc. r/r.
 
USD/PLN klaruje się na poziomie 3,85, trochę poniżej wyraźnego oporu. Ogólny obraz to łagodny trend wzrostowy, ciągnący się od około roku. Z kolei na EUR/PLN widzimy 4,2980 - zakres obowiązujący z grubsza od wakacji 2018 to 4,2450 - 4,3460. 
 
Tomasz Witczak
FMC Management
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Bloober Team SA, Piotr Babieno - Prezes Zarządu, #315 ZE SPÓŁEK   Omnichannel przyszłością rynku finansowego
 

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty