Komentarz walutowy DM BOŚ

11.09.2015 17:10  Komentarze walutowe
Komentarz walutowy DM BOŚ Czwartkowa sesja nie przyniosła niespodzianek dotyczących danych makro, zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Na uwagę zasługiwała jednak słabość amerykańskiego dolara, która pozwoliła kursowi EUR/USD otrzeć się o poziom 1,13. Dzisiaj notowania tej pary walutowej poruszają się poniżej tej bariery.

Naszym zdaniem: Poziom 1,13 na razie powstrzymuje stronę popytową na wykresie eurodolara. Z technicznego punktu widzenia, jest on obecnie najbliższym poziomem oporu, jednak nie jest wykluczone, że zostanie on przekroczony, a notowania EUR/USD dotrą do innej technicznej bariery: okolic 1,1340-1,1350.

W zasadzie sama wspólna waluta nie ma fundamentalnych podstaw do umocnienia, zwłaszcza w obliczu niedawnej deklaracji ECB o możliwości rozszerzenia programu QE w razie potrzeby. Przyczyną wzrostu kursu EUR/USD jest więc raczej słabość samej amerykańskiej waluty, wynikająca z oczekiwań związanych z przyszłotygodniowym posiedzeniem FOMC. Obecne osłabienie USD wydaje się odzwierciedlać obawę o to, że do podwyżki stóp procentowych nie dojdzie w ogóle w tym roku – bo to, że nie dojdzie do niej we wrześniu, wydaje się prawie pewne....Więcej informacji w załącznikuDorota Sierakowska
Dom Maklerski BOŚ S.A.


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najważniejsze

 • Szczerze mówiąc to te rekomendacje DMBOŚ-a mogą funta kłaków chyba niewarte. Kuzyn ostatnio się na nich nieźle przejechał. Sprzedał biegiem co sugerowali, a w miesiąc się okazało, że to samobój był i to z przewrotki. tak przynajmniej opowiada. Ja osobiście się nie przejechałem, ale na wszelki wypadek uważam.

  ~nolenole   (22 września 2015 o 15:46)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  0%
 • cóż muszę przyznać że masz w tym rację, zacząłem bardzo uważać w ostatnim czasie na rekomendacje tej spółki, To bardzo ciekawe jak jedna opinia może zmienić sytuację na rynku, jedna mało trafna opinia..

  ~odyseusz   (17 września 2015 o 12:38)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  0%

Najnowsze

 • Henry - w punkt. mam dokładnie tak samo jak ty.

  ~ulkaEr   (2 października 2015 o 00:36)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • no własnie akurat przeszacowane akcje CIG znowu w górę poszły. I co się ukazało oczom zdumionego turysty? Ano to, że prognnoza BOŚ fruwa sobie a muzom. Kabaret mili państwo po prostu

  ~nnolenole   (1 października 2015 o 10:58)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty